Після початку повномасштабної війни в Україні кількість пацієнтів збільшилася — дослідження

22.05.2023

Кількість пацієнтів, що звертаються до лікарів первинної медичної допомоги, зросла у порівнянні до періоду до початку великої війни у 2021 році.

Про це йдеться у звіті «Опендатабот».

Опендатабот перевірив, як візити до лікарів співвідносяться до подій в країні. Так, кількість пацієнтів, що звертаються до лікарів первинної медичної допомоги, зросла на 19% у порівнянні до періоду до початку великої війни у 2021 році. У 2023 році помітно збільшилась кількість літніх пацієнтів та дітей, що звертаються до лікарів.

Читайте також: Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження

Зазначається, що з січня по квітень 2023 року до лікарів, що надають первинну медичну допомогу (йдеться про сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів) звернулись 15,6 млн пацієнтів проти 12 мільйонів у 2021 році.

Читайте також: Кількість страт у світі значно зросла — дослідження Amnesty International

По допомогу до лікарів у 2023 році стали частіше звертатись літні люди та діти. Так, у віковій групі 65+ пацієнтів побільшало на 33% у порівнянні з 2021 роком, а кількість їх візитів зросла на 38% до того ж періоду.

Читайте також: Кожна шоста людина у світі страждає від безпліддя — дослідження ВООЗ

Пацієнтів віком від шести до 17 років стало на 19% більше, а кількість їх візитів до лікарів зросла на 20% до перших чотирьох місяців 2021 року.