Повернення до сексуального життя: в Україні створили проєкт для військових, які отримали бойові поранення

26.05.2023

Veteran Hub та Patsany Agency запустили першу в Україні освітню платформу Resex про повернення воїнів до сексуального життя після поранення.

На сайті освітньої платформи Resex військовослужбовці, ветерани і ветеранки та їхні партнери/ки вже можуть ознайомитися з рекомендаціями та посібниками щодо сексуальності й інтимності після поранень. Матеріали розкривають важливість повернення воїнів до інтимних стосунків на шляху до інтеграції у цивільне життя. 

Читайте також: Стартував набір у програму «СпортАмбасадори» серед ветеранів: подробиці

Платформа стане у пригоді всім військовим та їхнім партнеркам чи партнерам, а не лише воїнам, які зазнали поранень, адже зміни у сексі та близькості під час та після війни — це нормально. Платформу розробив Veteran Hub спільно з креативною агенцією Patsany Agency. 

Секс і сексуальність досі залишаються табуйованими в Україні темами. Надто коли йдеться про військових, які пережили фізичну травму або стикаються з психологічними наслідками участі у бойових діях. За даними МОЗ, 2041 військовий отримав статус людини з інвалідністю від початку широкомасштабного вторгнення і проходить шлях змін

Читайте також: Українки зможуть безкоштовно навчатися IT та інженерії: подробиці

Також за словами військових медиків та психологів, понад 30% військових, повертаючись додому, мають зміни у сексуальному житті. На шляху до реінтеграції ветерани та ветеранки стикаються з низкою важливих викликів. Серед них, крім фізичного та психологічного відновлення, відбудова близьких та інтимних стосунків із партнером чи партнеркою. Вони є важливою складовою успішного переходу до цивільного життя.

Освітня платформа Resex зібрала практичні рекомендації та інформаційні матеріали про повернення до сексуального життя для воїнів з пораненнями.

Читайте також: В Україні розробляють новий соціальний проєкт «Від боротьби за свободу до боротьби за інклюзивність»

Насамперед йдеться про посібник “Любись»,  де можна знайти відповіді на найпоширеніші запитання щодо прийняття власного тіла після бойових поранень чи змін у лібідо, зокрема внаслідок лікування та налагодження інтимності з партнерами. А також як діяти, щоб відновити та налагодити близькі стосунки зі своїми партнерами/ками. Посібник доступний у двох версіях — для чоловіків-військових і для жінок-військових.

На платформі також зібрали корисні тематичні статті. До прикладу, які відбулися зміни в тілі й як говорити про поранення з партнером/кою, як травма та бойовий досвід впливають на стосунки у парі, як відновити й урізноманітнити сексуальний досвід у нових умовах.

Читайте також: Благодійний проєкт «Незалежні» – навчальний курс для українок у тилу задля допомоги жінкам на фронті

Крім того, команда проєкту пропонує ознайомитися з дослідженням “Сексуальність та інтимність воїнів з пораненнями”, яке окреслює ключові бар’єри у поверненні до сексуального життя та позитивний досвід їхнього подолання.

Запуск платформи Resex супроводжується комунікаційною кампанією “Любись”. Її креативи — ролики та постери — порушують питання сексуального життя воїнів із пораненнями й просувають позитивні наративи про повернення до стосунків на етапі переходу до цивільного життя.