У США засудили гінеколога за сексуальне насильство щодо пацієнток: подробиці

01.08.2023

Колишнього гінеколога Роберта Геддена засудили до 20 років ув’язнення за звинуваченнями в сексуальному насильстві щодо пацієнток. Також його оштрафували на 10 400 доларів.

Про це пише The Guardian.

Зазначається, що 64-річного Геддена засудили в січні за жорстоке поводження з чотирма пацієнтками. Тоді він працював у медичному центрі Ірвінга Колумбійського університету й Нью-Йоркській пресвітеріанській лікарні. Зазначають, що ці чотири жінки були не єдиними постраждалими. Прокуратура вважає, що Гедден знущався з щонайменше 245 пацієнток під час роботи гінекологом, починаючи з 1990-х років.

Читайте також: Сексуальне насильство над українськими жінками: ЄС запровадив санкції проти росіян

Незадовго до оголошення офіційного вироку Гедден просив вибачення за свої злочини. Це був перший і єдиний раз, коли він виступив під час судового засідання. Після звільнення 64-річний Гедден буде перебувати під довічним наглядом.

Уперше звинувачення проти Роберта Геддена з’явилися у 2012 році. Тоді до поліції звернулася його пацієнтка й повідомила, що гінеколог неналежно торкався її під час огляду. У тому ж році Гедден припинив працювати гінекологом.

Читайте також: В Україні зафіксували 215 випадків сексуального насильства з боку окупантів: подробиці

У 2014 році Геддена звинуватили на рівні штату, оскільки понад 19 жінок заявили про сексуальне насильство з боку вже колишнього гінеколога. У 2016 році офіс тодішнього окружного прокурора Мангеттена Сайруса Венса-молодшого дозволив Геддену визнати себе винним у двох нетяжких злочинах і проступку. За це Гедден мав відмовитися від медичної ліцензії. Його не ув’язнювали.

У 2019 році жінка, на ім’я Евелін Янг, дала інтерв’ю CNN і розповіла, що також постраждала від дій Геддена. Тоді окружна прокуратура Мангеттена оголосила, що розпочала розслідування нових звинувачень проти чоловіка.

Читайте також: Зґвалтування корови на Хмельниччині: поліція закрила справу, реакція зоозахисників

Лікарні, де працював Гедден, погодилися виплатити понад 236 мільйонів доларів для врегулювання цивільних позовів понад 200 жінок, які були пацієнтками Геддена.