ПЦУ переходить на новий церковний календар: нові дати свят

Православна церква України на Архієрейському Соборі ухвалила рішення перейти на новий календар. В лютому аналогічне рішення ухвалила УГКЦ. Обидві конфесії перейдуть на Новоюліанський календар 1 вересня, коли розпочинається новий церковний рік.

«Рішенням Архієрейського Собору помісної Української православної церкви під головуванням блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія 24 травня 2023 року затверджено Постанову про календарне питання, в якій визначено перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар», – повідомила Православна Церква України.

Читайте також: Всеукраїнська рада церков виступила проти реєстрованого партнерства: подробиці

Зазначимо, що Епіфаній назвав це рішення непростим, але необхідним, адже оновлений календар більш точний астрономічно. З усієї України на собор приїхали понад 50 єпископів, проти переходу на новий календар проголосував лише один, ще один утримався.

Читайте також: У Португалії з 1950 року жертвами сексуального насилля католицьких церковників стали понад 4,8 тисячі людей. Більшість постраждалих — діти

Водночас парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

Читайте також: Уперше в історії: Папа Римський дозволив жінкам голосувати на зборах єпископів

Нові дати свят в Україні на 2023 рік:

  • Покрова Пресвятої Богородиці — 1 жовтня (раніше 14 жовтня);
  • Різдво – 25 грудня (раніше 7 січня)
  • Хрещення — 6 січня (раніше 19 січня);
  • День святого Миколая — 6 грудня (раніше 19 грудня).

Фото: ТСН