Уперше в історії: Папа Римський дозволив жінкам голосувати на зборах єпископів

27.04.2023

Папа Римський вперше в історії дозволить жінкам голосувати на впливовій всесвітній зустрічі єпископів у жовтні.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що монахині отримали право голосу на синоді, який є папським дорадчим органом. Раніше жінкам дозволялося бути присутніми на зборах лише в якості ревізорів, а тепер щонайменше 40 жінок візьмуть участь зборах у жовтні.

Читайте також: Папа Римський Франциск розповів, що думає про аборти, секс, порно та ЛГБТ

«Роками представники Ватикану та єпископи чинили опір, пересуваючи стійку з кожним синодом, чому жінкам заборонено голосувати. Ми сподіваємося, що найближчим часом Синод продовжить розвиватися в повноцінний представницький орган народу Божого», — заявили на жіночій конференції з посвічення.

Читайте також: Британських монархів звинуватили в работоргівлі: подробиці

Порушуючи традицію, Папа Франциск оголосив, що право голосу також буде надано 70 власноруч обраним членам релігійної спільноти, які не є кліриками, таким чином синод не буде збором виключно церковної ієрархії.

Читайте також: У Португалії з 1950 року жертвами сексуального насилля католицьких церковників стали понад 4,8 тисячі людей. Більшість постраждалих — діти

Папа Римський, який виступав за реформу, сказав, що він сподівається, що половина з них будуть жінки, а також наголошується на залученні молоді.