Оновлення! Російські спецслужби викрали українку Леніє Умерову: з’явилися нові подробиці

Незаконно ув’язнену росією кримську татарку Леніє Умерову із російського СІЗО забрала фсб, її місцезнаходження невідоме.

Про це пише «Кримська правозахисна група».

“Сьогодні батьки намагалися навідатися до ізолятора, однак їх не впустили, повідомивши, що Леніє там вже немає. Як виявилось, її разом із речами забрали фсб-шники», — розповів Умеров.

Як зазначається, на запитання батьків про те, куди її забрали, на якій підставі, чому не повідомили, була надана стисла відповідь: «это ФСБ – вышестоящий орган, они перед нами не отчитываются».

Читайте також: В окупованому Криму «апеляційний суд» повернув справу журналістки Ірини Данилович до «Феодосійського міського суду»

“У тому, що фсб-шники прийдуть за нею, ніхто не сумнівався, бо всі ці п’ять місяців вони фальсифікували кримінальну справу щодо Леніє, але так і не змогли висунути жодного офіційного звинувачення; замість цього її нахабно викрали без пояснення причин», — додав Азіз Умеров.

За його словами, рідним Леніє наразі невідоме її місце перебування.

ОНОВЛЕННЯ! 

Пізніше стало відомо, що дівчину доставили до московського СІЗО Лефортово. Сьогодні відбудеться суд з обрання Умеровій запобіжного заходу.

За словами брата дівчини, його сестра зателефонувала батькам з телефона слідчого ФСБ, плакала та просила прислати їй адвоката. Її звинувачують у шпигунстві.

Читайте також: У росії утримують українку, яка відмовилася від паспорта рф

Нагадаємо, що 4 грудня 2022 року російські силовики затримали 25-річну Леніє Умерову після перетину грузинсько-російського кордону, коли вона намагалася повернутися до тимчасово окупованого Криму для догляду за онкохворим батьком. Її звинуватили в нібито «порушенні правил режимної зони».

Читайте також: Ув’язнена росією українка Леніє Умерова отримала ще 15 діб у СІЗО: подробиці

Після чого Умерову помістили до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у Владикавказі. російський суд визнав її винною у “порушенні режиму державного кордону” (ч.1 ст. 18 Кодексу російської федерації про адміністративні правопорушення) та оштрафував на дві тисячі рублів. Умерова перебувала в ізоляторі тимчасового тримання у Владикавказі. Їй декілька разів продовжували арешт за неповагу та супротив.