Чиїми послугами користуються модний парикмахер, в кого лікує зуби досвідчений стоматолог, хто грає на весіллі професійного музики? Відповіді на ці питання дорогого вартують, адже це рекомендації визнаних спеціалістів. Саме тому зараз, коли країна періодично залишається без електрики, а довгий світловий день дозволяє читати допізна, ми вирішили запитати у популярних українських письменників, а що вони читають.
Було прийнято рішення звернутися до авторів нового імпринту Readberry від видавництва “Ранок”, про появу якого гучно було на останньому “Книжкового Арсеналі”. Ми поставили такі запитання:
- Ваша улюблена книга?
- Остання книга імпринту Readberry, яку ви читали?
- Що зараз читаєте?
- Ваша книга на літо: що плануєте читати у літню спеку?
- На вихід якої книги імпринту Readberry ви очікуєте?
Мія Марченко
Письменниця, перекладачка з англійської та французької, кандидатка філологічних наук. Народилася в Києві, з відзнакою закінчила філфак КНУ ім. Т.Шевченка. Почала писати прозу з 13 років. Мія — лауреатка багатьох літературних конкурсів, лауреатка премії «Коронація слова», переможниця літературного конкурсу “Напишіть про мене книжку”. Одна з 20 кращих перекладачів з французької за версією INALCO RUSSE OPEN KIDS. Авторка кількох книжок, в тому числі підліткового фентезі-роману «Місто тіней» та в співавторстві з Катериною Пекур незабаром вийде друком фентезі “Діти вогненного часу”.
— Моя улюблена книга на всі часи: “Володар Перснів” Толкіна. Чому: бо вона моя непорушна скеля під час будь-яких випробувань, а в наші непрості часи це дуже важливо.
Останньою Рідберівською книгою, яку я читала, був “Легендарій дивних міст”. І я у захваті, я дуже люблю такий жанр, як ретелінги казок і мрію одного дня написати свій роман-ретелінг улюбленої казки, крім того, це урбан-фентезі, тож ця книжка однозначно полонила моє серце.
Зараз читаю Террі Прачетта «Повен неба капелюх», другу частину пригод відьмочки Тіфані Болячки і сильно регочу. На літо взяла собі Скотта Лінча «Лукавства Лока Ламорри», там в книзі часто йде дощ, тож це мене освіжатиме, доки чекатиму на мою улюблену пору року — осінь.
З нетерпінням чекаю виходу «A girl who fell beneath the sea» Axie Oh. І звісно ж, ми зі співавторкою з нетерпінням очікуємо виходу нашої книги «Діти вогненного часу». А я ще чекаю також на «Корчму на перехресті світів», адже мені страшенно сподобалася концепція книжки — збірка історій, які всі сходяться в одній точці — корчмі. Ну і, звісно ж, це збірка від українських авторів, тож точно must have.
Валерія Малахова

Унікальне соавторство двох авторок — Валерії Кондрашової та Марії Великанової під псевдонімом Валерія Малахова. Валерія народилася у Маріуполі, а Марія родом з Києва, де їхні шляхи перетнулися в 2003 році й вони вирішили об’єднати свої таланти. Під псевдонимом Валерія Малахова написано вже декілька книг: трилери, фентезі, детективи. Серед найвідоміших творів дуету: “Інститут шляхетних убивць”, “Crime-fi. Фентезійний детектив”, “Все буде паляниця. Антологія сучасної української фантастики”, “За виднокраєм. Антологія сучасної української фантастики”, “31. Антологія сучасної української фантастики”.
— У нас немає якоїсь однієї улюбленої книжки, у нас є улюблені жанри. Це детективи і фантастика, Марія ще любить історичні романи, Валерія — янґ-едалт.
Серед останніх книг, що ми читали, були пригоди Віолетти Вейль. У Марії друга частина, у Валерії перша. Дуже мила історія, отримали задоволення, радимо всім знайомим дітям і підліткам.
Взагалі кожна з нас читає кілька книжок одночасно. Зараз наш стосик книжок, які ми читаємо, це «Пасажир №23» Фітцека, «Прикладна палеонтологія» Яненка, «Цариця драконів» Червенака, перша частина серії підліткових детективів «Поткін і Стаббс», «Шовкопряд» Ґалбрейта, Кривавими слідами» Циганчук і «Сорок і чотири» Піскорського.
У найближчих планах — «Посібник з убивства для хорошої дівчинки», «Потяг прибуває за розкладом», «Дім солі», «Останнє королівство».
І передусім зараз чекаємо на «Дітей вогненного часу» Катерини Пекур і Мії Марченко.
Таня Гуд
Таня Гуд — українська письменниця, авторка багатьох книг у жанрі фентезі. Вона з дитинства любила вигадувати історії та мріяла написати власну книгу. Мрія збулася, і на рахунку письменниці дві фентезійні серії. Захоплення українською міфологією часто лягає в основу нових книг, а унікальний стиль письма та живі герої одразу запам’ятовуються читачеві. Наразі Таня Гуд проживає в Києві разом із чоловіком та бешкетником джек-рассел-тер’єром Джекі.
— Я не буду оригінальною, бо моєю улюбленою книжкою (точніше серією книжок) завжди була і буде Поттеріана авторства Джоан Роулінг. Саме мама Ро надихнула мене, 11-річну дівчинку, почати мріяти про письменництво. І я цього ніколи не забуду. Але були періоди в житті, коли до книжок про хлопчика, який вижив, додавалися в улюблені ще й такі: “Спокута Сатани” Марії Кореллі, “Дракула” Брема Стокера, “Квіти для Елджернона” Деніела Кіза, “Голодні ігри” Сюзанни Колінз та інші.
З останнього прочитаного в мене була серія “Хроніки Місяця” Марісси Маєр. Це чотири книги в жанрі фантастики, обʼєднані спільним сюжетом і ретелінгами на всім нам відомі з дитинства казки. Попелюшка-кіборг, червона шапочка, гостра на язик, вовк-мутант, генійка Рапунцель і божевільна Білосніжка. Усі вони борються проти спільного ворога – і це так захопливо написано, що відірватися просто неможливо.
Наразі закінчую читати “Залізне полумʼя” Ребекки Яррос. Напруга й пристрасть там просто зашкалюють.
Планую прочитати “Жовтолику” Ребекки Кван, новинки від Readberry “Повернення ангелів” і “Сестру зірок” Мари Вульф і “Спитайте Мієчку” Євгенії Кузнєцової. І чекаю на книжки Мари Вульф, Голлі Джексон і на “Гонихмарника” з “Гонихмарницею” Дари Корній, що незабаром мають вийти друком.
Катерина Пекур
Українська письменниця, сценаристка і редакторка. Народилася в Черкасах, понад 20 років живу і працює в Києві. Здобувши вищу медичну освіту, багато років працювала за фахом у одній з державних лікарень м. Києва, є співавторкою підручника з онкології для студентів медичних вишів. Паралельно з цим займалася журналістикою і писала прозу. Працювала у кіновиробництві, як медична консультантка, сценаристка і редакторка у телесеріалах, має кілька епізодничних ролей у кіно. Є авторкою і співзасновницею творчого об’єднання фантастів “ЛІТтавиця”, хаба для молодих українських фантастів. В 2022 році вийшла авторська збірка фантастичних оповідань “Ключ від всіх дверей” і незабаром вийде друком фентезі-роман «Місто тіней» у співавторстві з Мією Марченко та “Корчма на перехресті світів”, що написана у співавторстві з декількома письменниками.
— Обрати одну улюблену книгу ніяк не зможу, маю кілька важливих. Люблю складні тексти на перетині жанрів, автори яких глибоко занурилися у психологію і добряче попрацювали з матеріалом!
З останніх книг, які прочитала, “Інститут шляхетних убивць” Валерії Малахової. Змогла захопити мою увагу, зокрема проблемами булінгу, гумором і цікавими героїнями, хоч я й не фанатка жанру “академки”.
Зараз читаю трилогію “Розламана земля” Нори Джемісін. Там все, що я люблю (проблема співіснування інакших та суспільства – і вулкани!)
Не маю конкретних читацьких планів на літо. Просто рухатимусь далі по своїй черзі на читання – і чекатиму на осінь (терпіти не можу літо)! У стосику біля ліжка: 6-й том “Колеса часу” Джордана, “Дім між трьох світів” Тані Гуд, “Бій за Київ” Сергія Руденко, а на полицях — чергова “Експансія” і трошки Сандерсона.
Очікую на вихід двох книг, де я є співавторкою – ”Дітей вогненного часу” і “Корчми на перехресті світів”! А ще хочу знати, що далі буде з героями/їнями “Інституту”, і дуже зацікавилася анонсом The Girl Who Fell Beneath the Sea!