Солов`їна: 7 сучасних авторок до Дня української писемності та мови

10 ноября, 2019
Full length of young woman reading book while listening to music. Side view female is resting on chair at home. She is wearing casuals.

День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада. Письменник по-своєму  бачить особливі грані нашої реальності і розповідає про це у своїх книжках. Цікаво, а яким бачить світ письменник-жінка? Тобто, письменниця, наша сучасниця й землячка? Рекомендуємо 7 цьогорічних творів сучасної української літератури, які змусили говорити про себе та своїх авторок.

Клавка

Марина Гримич, «Нора-Друк»

Роман Марини Гримич також пов’язаний з українськими письменниками радянської доби, а точніше — з паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Головна героїня, Клавка, знає все про дійових осіб драми, адже працює секретаркою Спілки письменників. На дворі — 1947 рік, драматичні події в українській літературі та небезпечний любовний трикутник, до якого потрапила Клавка, разом творять вдало закручений сюжет. Роман «Клавка» став переможцем конкурсу Book Forum Best Boоk Award в номінації «Сучасна українська проза» Форуму видавців-2019 у Львові.

Мій дід танцював краще за всіх

Катерина Бабкіна, «Комора»

Діти з п’яти родин знайомляться у перший день їхнього першого навчального року в школі і лишаються друзями на все життя. Саме про історії цих родин і цих дітей — серія оповідань, яка складається у єдину складну і захоплюючу картину з українського минулого та сьогодення. Зв’язок поколінь охоплює події 20-их років в Харкові і знищення театру Леся Курбаса, Голодомор, Другу світову, дев’яності й кілька хвиль еміграції до війни на Донбасі. Чи досвід травми — це вирок? Ні, думає авторка. Ні, думають її персонажі. Ні, сподіваємося і ми.

Нові стратегії лідерства: досвід BRAVE1, PR-service, Raiffeisen Bank, ПУМБ та 40 інших провідних топменеджерів та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit зануртесь у світ бізнесу, дізнайтесь, як лідери трансформують індустрії та створюють нові можливості для розвитку та співпраці. Відвідайте захід, щоб отримати реальні поради та інсайти від тих, хто вже досяг успіху.

Забронювати участь

За спиною

Гаська Шиян, «Фабула»

За роман «За спиною» Гаська Шиян стала лауреаткою Літературної премії Європейського Союзу. У романі йдеться про українку нового покоління, того, що виросло без матерів, які роками гарували на заробітках в Європі. Отримавши гарну освіту, 27-річна Марта працює ейчаром в айті-компанії. Комфортне життя, чудовий бойфренд Макс и раптом — повістка в армію. Макс йде до війська і Марта намагається це прийняти, адже цього від неї очікує суспільство, проте вона насправді хотіла б, щоб хлопець залишився з нею. Внутрішній конфлікт героїні, переоцінка цінностей, депресія, намагання втекти від самої себе. Куди приведе ця втеча?

Тінь аспида

Дарина Гнатко, «Клуб сімейного дозвілля»

Дарина Гнатко — дипломантка літературного конкурсу «Коронація слова». Вона пише надзвичайні романи про кохання, які тісно переплітаються з реальними історичними подіями. Проте, це книжка — про кохання сучасне, але не менш драматичне. Екзотичний Тимур обіцяє закоханій Еллі розкішне життя в Йорданії. Та на героїню чекає доля «живого товару» у власності  жорстокого та небезпечного Хасана. Але тут з`являється чоловік, для якого вона так само є порятунком, як і він для неї. Проте, ще одна жінка формує трагічний трикутник і до останнього невідомо, яким буде фінал драматичної історії.

Червона сукня моєї тітки

Таіс Золотковська, «Моноліт-Bizz»

Книжка-картинка про рак молочної залози з невимовно прекрасною неримованою поезією — 700 слів про красу, творчість і жагу до життя однієї сміливої жінки. Цю ліричну й щемливу історію розповіла письменниця Таіс Золотковська: «Ідея цієї книжки прийшла до мене того дня, коли я дізналася про смерть моєї подруги, американської поетки Анни Сільвер, яка довго боролася з раком молочної залози. Я познайомилася з нею у 2015 році в Instagram, ми довго листувалися, а згодом я навідала її в Америці, щоб познайомитись особисто. А у 2018 році влітку до мене прийшов цей текст. (…) Думаю, що ця книжка важлива не тільки для тих, хто хворіє на рак, або для тих, хто має хворих родичів, а для всіх — щоб ми не забували радіти життю, радувати себе чимось, хоч парою сережок, наприклад, чи не відкладали написання вірша, цінували той час, у який ми існуємо тут і зараз. «Червона сукня моєї тітки» — книжка не про рак, а про життя кожного із нас і красу кожної миті».

Країна призначення

Тетяна Давиденко, «Книги — ХХІ»

Авторка цієї книжки — засновниця волонтерської організації «Ми для війська», фотографиня Тетяна Давиденко. Написала вона дуже своєрідний художній путівник від імені українського ведмедика Степана. Ведмедик подорожує й пише листи своїй хазяйці про те, що бачить, кого зустрічає, до яких висновків приходить. Степан — іронічний та вишуканий інтелектуал, його листи — справжній екскурс в українську та світову літературу. Країна ж призначення для ведмедика завжди Україна.

Добрі новини з Аральського моря

Ірена Карпа, #книголав

Ірена Карпа — це цікаво. Це ніколи не нудно. Письменниця розповідає, що працювала над романом три роки, дбайливо й вигадливо переплітаючи між собою історії реальних жінок. Нам подобається шукати себе у її героїнях і, безперечно, кожна з нас знайде героїню зі схожим психотипом. Авторка обіцяє, що «в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа.» Різні життя героїнь у певний момент зустрічаються і… відбувається дещо несподіване і блискуче!