У Британії військова скоїла самогубство через сексуальні домагання з боку начальника: деталі

05 октября, 2023
Джейслі-Луїза Бек

У Великій Британії 19-річна артилеристка Джейслі Бек наклала на себе руки після тривалих сексуальних домагань з боку одного зі своїх начальників.

Про це пише BBC з посиланням на звіт розслідування.

Зазначається, що військову Джейслі Бек знайшли мертвою в гарнізоні Ларкхілл у Вілтширі (графство в Англії) ще в грудні 2021 року. Слідство встановило, що це було самогубство, й домагання з боку начальника – найбільш імовірна причина цьому.

Читайте також: Британські хірургині скаржаться на сексуальні домагання на робочому місці: подробиці

У жовтні 2021 року один із начальників Джейслі намагався почати з нею стосунки, проте дівчина відмовила, бо мала хлопця. Тоді чоловік надіслав Джейслі понад тисячу повідомлень у WhatsApp, а наступного місяця їхня кількість зросла до понад 3 500. Він намагався запевнити Джейслі, що вона сама по собі, і говорив, що не може змиритися з тим, що вона має партнера.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Джейслі спочатку вважала свого начальника другом і намагалася ставитися до нього з розумінням, але за кілька тижнів до смерті вона надіслала йому повідомлення, у якому сказала: «Я більше не можу з цим справлятися. Це мене пригнічує».

«Хоча ця поведінка (сексуальні домагання – ред.) припинилася за тиждень до її смерті, схоже, що вона продовжувала впливати на неї й мала значний вплив на її психічний стан», – ідеться у звіті.

Читайте також: Домагання, дискримінація і сексизм: з чим стикаються жінки-військові в армії США — дослідження

Мати Джейслі розповіла BBC, що просила доньку поскаржитися на поведінку начальника. Проте дівчина відмовилася, бо її попередню подібну скаргу не розглянули належним чином. У липні 2021 року вона зазнала сексуального насильства з боку свого іншого начальника. Щодо чоловіка застосували «незначне покарання» й наказали написати листа з вибаченнями.

Водночас у звіті зазначають, що причиною смерті Джейслі також могли бути негаразди в родині. Однак сім’я дівчини відкидає ці заяви й стверджує, що відповідальність за смерть Джейслі намагаються частково перекласти на них.

Читайте також: Українська військовиця розповіла про сексуальні домагання в ЗСУ: реакція Міноборони

Під час розслідування також встановили, що Джейслі була не єдина, хто постраждала від сексуальних домагань і дискримінації в армії. У звіті зазначають, що така поведінка поширена в гарнізоні Ларкхілл. Одна з військових повідомила, що регулярно чула від чоловіків принизливі коментарі.