Жаліються на поганий сон та постійну втому. Як оцінюють рівень свого здоровʼя українці

06 июня, 2024

Комплексне здоров’я організму — важлива складова високої якості життя. Однак за останній рік більш ніж половина українців (54,2%) почали оцінювати свій стан здоровʼя як посередній. Про це свідчать дані опитування медичної інформаційної системи Helsi.

Впливають на це поганий сон, підвищення рівня стресу і тривоги, загальна втома та нестача енергії, відсутність часу і коштів турбуватися про себе. Найбільше це стосується людей, яким від 35 до 44 років. Однак є і ті (29,9%), хто, попри ситуацію в країні, намагається покращити свій стан.

Читайте також: У Києві пройде професійне навчання для фізичних терапевтів та протезистів України: подробиці

Серед тенденцій підтримки здоровʼя найбільшою популярністю користуються: 

  • часткова або повна відмова від алкоголю (37,2%);
  • вживання БАД та вітамінів (37,2%);
  • уникнення паління (36,9%);

Однак до регулярних планових оглядів у лікаря українці так і не дійшли. А звертаються тільки тоді, коли хворіють (45,7%). Сімейна лікарка Віталіна Олещенко розповідає, що на профілактичні огляди частіше приходить молодь від 18 до 25 років. Саме вони вакцинуються, обстежуються та надають інформацію про спадкові хвороби. Старші йдуть до лікаря, маючи конкретну симптоматику. 

Головною причиною, через яку відкладається візит до медичного працівника до останнього, є нестача часу (46,9%). Друге місце посідають фінансові обмеження (43,3%). Останнє — недостатні для візиту симптоми (42,7%). 

На думку сімейної лікарки, одна з причин — це недовіра до сучасної медицини, тому що більшість людей, ще застали радянську систему, коли потрібно було піти, взяти талончик, чекати в черзі і витратити день на візит до лікаря. “Все це в минулому. Зараз можна скористатись послугами телемедицини, замовити швидку консультацію у застосунку, де медичний представник відповість на всі запитання”, — каже Олещенко. 

Попри сучасні можливості, впроваджувати нові звички українці теж не готові. Про це кажуть 52% респондентів. Чверть з опитаних змінили харчування, 20% почали займатися спортом і понад 50% здають загальні аналізи лише за потреби або за рекомендацією лікаря. 

Більшість користувачів застосунку активно шукають інформацію про своє здоровʼя в інтернеті. Звичку гуглити симптоми захворювань має майже половина (45,8%) респондентів. 

Щоб запобігти серйозним проблемам зі здоровʼям, потрібно не гуглити, а раз на рік проходити медичне обстеження, робити чекап та консультуватися з вашим сімейним лікарем.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram