Сфальсифікована справа Леніє Умерової в рф: українку звинувачують у шпигунстві

18.05.2023

У росії ФСБ показала відео із заарештованою 25-річною громадянкою України Леніє Умеровою та назвала її «українською шпигункою».

Відео затримання Умерової та етапування її з Владикавказа до Москви опублікували російські пропагандистські агенції РБК та РИА Новости.

Зазначається, що росіяни затримали Леніє Умерову на початку грудня 2022 року після перетину грузино-російського кордону. Тоді дівчина їхала з Києва в тимчасово окупований Крим до батька, який страждає на онкологічне захворювання.

Читайте також: Оновлення! Російські спецслужби викрали українку Леніє Умерову: з’явилися нові подробиці

“ФСБ розкрила 25-річну українську шпигунку, яка передавала інформацію про російські військові об’єкти та техніку угруповання “Схід”. Жінку заарештовано, заведено справу за статтею про шпигунство”, – написало РИА Новости.

Дівчину на відео впізнав її брат Азіз Умеров, який повідомив про це на своїй фейсбук-сторінці.

Читайте також: Ув’язнена росією українка Леніє Умерова отримала ще 15 діб у СІЗО: подробиці

«Хтось може пояснити, як людина, що виїхала за кордон у перші дні повномасштабного вторгнення, могла комусь передавати «дислокации и задачи российских войск, в том числе выполнявших задачи в Киевской области?», сказав Азіз Умеров.

Він назвав кримінальну справу проти сестри сфальшованою.

Читайте також: У росії утримують українку, яка відмовилася від паспорта рф

“П’ять з половиною місяців пішло в цих жалюгідних істот на фальсифікацію цієї “справи про шпигунство” проти моєї сестри. А все через те, що кримські татари “незручні” для Росії: паспорти не отримують, окупацію не визнають… Ви уявляєте? Окремий літак, щоб етапувати одну цивільну 25-річну дівчину!” – наголосив Умеров.

Нагадаємо, що дівчині протягом усього її перебування в окупованому Криму та на території рф «приписували» адміністративні порушення та утримували в СІЗО на 15 днів, і поновлювали покарання, коли закінчувався термін. За цей час у ФСБ працювали над тим, щоб «пришити» українці кримінальну справу.