Скільки українців спілкуються українською мовою в побуті — дослідження

10.05.2023

Більшість громадян спілкуються українською в побуті та надають перевагу вітчизняній чи західній музиці.

Про це говорять результати опитування Gradus Research.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну спостерігається значне зростання національної свідомості. Зокрема, перехід великої кількості громадян на українську в повсякденному спілкуванні.

Читайте також: Скільки українців вірять у перемогу України у війні проти росії — дослідження

Дослідницька компанія Gradus Research почала моніторити суспільні зміни починаючи з четвертого дня війни, і продовжує це дослідження надалі. Тенденція переходу на спілкування українською зберігається стійкою, про це свідчать дані восьмої хвилі дослідження “Градус супільства під час війни”, проведеної наприкінці квітня 2023.

Якщо до повномасштабної війни більшість респондентів в побуті зазвичай розмовляли російською мовою (56%), а українською користувалися 43% респондентів, то наразі картина протилежна: більшість у повсякденному житті спілкується українською — 61%.

Найбільший приріст частки україномовного населення спостерігається у південному регіоні (+23%) та у Києві (+23%), а також у східному (+19%) регіоні України.

Читайте також: Українці почали частіше дивитися вітчизняне кіно, — дослідження

Найбільш активно переходить на українську в побуті молодь (18-24 роки), та, як не дивно — старша вікова група (55-60 років).

Що ж до споживання музики виконавців з країни-агресора, то майже половина опитаних громадян України (45%) відмовилися повністю від її прослуховування після початку повномасштабного вторгнення.

Читайте також: Скільки коштів українці витрачають на книжки, – результати дослідження

Ще 20% респондентів стверджують, що не слухали її й до війни. Близько чверті респондентів (22%) слухають, але значно менше, ніж раніше. І лише 7% опитаних слухають такий контент у тому ж обсязі.