Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження

27.03.2023

Жінки, які заробляють понад 67 відсотків від загального доходу родини, у сім разів частіше зазнають психологічного та фізичного насильства порівняно з низькооплачуваними жінками.

Про це пише The Telegraph.

Зазначається, що норвезька соціологиня Хайді Фішер Б’єлланд провела дослідження серед 1640 чоловіків і 1791 жінок і запитала їх, чи стикалися вони з фізичним та психологічним аб’юзом в особистих стосунках.

Читайте також: Скільки українців вірять у перемогу України у війні проти росії — дослідження

Результати опитування показали, що жінки, які мають вищий дохід або освіту, ніж їхні партнери, набагато частіше страждають від психологічного та домашнього насильства.

Читайте також: В Україні створили петицію про започаткування Дня вшанування захисників Маріуполя

«Щоразу, коли влада у стосунках розподіляється нерівномірно, зростає ймовірність фізичного та психологічного насильства. А партнер, який зазнав насильства, має найвищий статус. Насильство або контроль використовуються як компенсація за слабку позицію партнера у стосунках і, таким чином, можуть розглядатися як спроба збалансувати те, що сприймається як нерівномірний розподіл влади», — сказала соціологиня. 

Читайте також: Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми

Згідно з результатами опитування, жінки також можуть виступати в ролі насильника, якщо вони відчувають, що їхній партнер розумніший і заможніший за них, проте через те, що чоловіки рідше повідомляють про такі випадки, цей факт не відображений в жодних інших дослідженнях.