У Новій Зеландії скасують кримінальну відповідальність за проведення абортів

Це пообіцяла якнайшвидше зробити Прем'єр-міністр Джасінда Ардерн

06.08.2019

Влада Нової Зеландії планує скасувати кримінальну відповідальність за передчасне переривання вагітності, розглядаючи такі операції як проблему охорони здоров’я. Про це уряд країни заявив 05 липня 2019 року під час проведення першої за 40 років реформи законодавства про аборти, яка, за словами деяких активістів, не виправдала очікувань. 

Реформа має модернізувати закони про аборти, що діють з 1977 року, пропонуючи жінкам право переривати вагітність строком до 20 тижнів. Якщо цей строк перевищено, жінка має отримати від лікаря обгрунтування, що аборт доцільний з точки зору її фізичного і психічного здоров’я та її благополуччя.

«Аборт є єдиною медичною процедурою, яка все ще вважається злочином в Новій Зеландії. Настав час змінити це», — заявив міністр юстиції Ендрю Літтл. — «Безпечний аборт повинен розглядатися і регулюватися як проблема здоров’я; жінка має право вибирати, що відбувається з її тілом», — додав він.

В даний час аборт в Новій Зеландії є злочином, і жінки можуть законно зробити аборт тільки в тому випадку, якщо два лікарі підтвердять, що продовження вагітності може нашкодити їхньому психічному або фізичному здоров’ю.

За словами активістів, підстави для схвалення абортів лікарі знаходять нечасто, більше того, якщо причиною вагітності є зґвалтування або якщо жінка не має можливості утримувати дитину, це не є підставами для абортуу.

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн пообіцяла змінити закони після перемоги на виборах 2017 року, але зміни відкладені через суперечки законодавців з приводу законопроекту. Про це вона розповіла під час прес-конференції 05 липня (слухайте із 5-ої хвилини).

Нова Зеландія — остання країна, яка лібералізувала закони про аборти. Верховний суд Південної Кореї скасував заборону на аборти в квітні цього року, в той час як Ірландія узаконила аборти на референдумі в минулому році.

Джерело: news.trust.org

Фото: Facebook Джасінди Ардерн 

— Читайте також: Don’t Do It: Чого досі не можна робити жінкам Саудівської Аравії