У Рівному 12-річна дівчинка постраждала від сексуального насильства з боку засновника релігійної організації

08.08.2023

Наприкінці липня по допомогу звернувся батько 12-тирічної дівчинки й повідомив про те, що його дитина постраждала від дій сексуального характеру з боку невідомого йому чоловіка. Однак він не знав, як правильно вчинити, оскільки такі дії відбувалися тривалий час та, як повідомила йому донька, за її згоди.

Адвокатка “ЮрФем: підтримки” Лілія Штундер проконсультувала чоловіка: було ухвалене рішення звернутися до правоохоронців із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

Після відкриття кримінального провадження, того ж дня, оперативним шляхом встановили причетну особу, ним виявився 59–річний засновник релігійної організації (церкви). Після проведених слідчих дій з малолітньою потерпілою та отримання достатніх даних кривднику повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 152 КК України, тобто дії сексуального характеру вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її згоди, та слідчим суддею обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без визначення розміру застави”, — зазначає адвокатка.

Нині триває досудове розслідування, призначена низка судових експертиз за об’єктами, які були вилучені з місця вчинення злочину. Кривднику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 10 до 15 років.

У цій справі порушене важливе питання добровільної згоди на статеві зносини. Консультантка лінії правової допомоги “ЮрФем: підтримка” Юлія Нікітіна наголошує: 

“Наведений кейс є яскравим прикладом того, що у справах, які стосуються дітей до 16 років, згода не має значення. Якщо дитина, яка не досягла 16 років, все ж таки нібито погодилась на сексуальні відносити, то кривдник однаково буде нести відповідальність. Адже, за національним законодавством, вік сексуальної згоди в Україні — 16 років. Тобто це вік, з якого людину вважають спроможною дати свідому добровільну згоду на сексуальні зносини з іншою особою”.

«ЮрФем: підтримка» надає безоплатну юридичну та психологічну допомогу постраждалим від сексуального насильства та гендерної дискримінації. Допомога передбачає, зокрема, й безоплатний адвокатський супровід справи. 

Звернутись можна за номером 068 145 55 90 або 0 800 30 55 90 (безкоштовний номер), написавши у Viber/Telegram або залишивши заявку на сайті.