У США сенаторки протистоять забороні абортів: хто ці жінки

10.05.2023

У Південній Кароліні п’ять жінок-сенаторок об’єдналися, щоби боротися проти заборони абортів від моменту зачаття: три з них — республіканки.

Про це пише The New York Times.

У п’ятірку увійшли :

  • Сенді Сенн,
  • Катріна Шейлі,
  • Міа Маклеод,
  • Пенрі Густафсон,
  • Марджі Брайт Метьюз.

Сенаторки називають себе «сестрами» і працюють в Сенаті штату Південна Кароліна. Три з них є республіканками, одна — демократкою, ще одна не представляє жодну партію.

Читайте також: У США хочуть внести до Конституції поправку про рівні права, але є нюанс: подробиці

«Сестри» чинять спротив намаганням 41 чоловіка-сенатора заборонити аборти у штаті, попри погрози та акції протесту, на яких жінок називають «вбивцями дітей». Ці рішення повинні ухвалювати жінки, їхні лікарі, їхні чоловіки чи партнери. 170 законодавцям у штаті Південна Кароліна не обов’язково робити такий вибір. Я не вірю, що будь-яка жінка виходить у п’ятницю ввечері, займається сексом і вагітніє, щоб зробити аборт наступного дня», — наголосила сенаторка від Республіканської партії Катріна Шейлі.

Зазначимо, що усі сенаторки мають дітей і запевняють, що власний досвід вагітності визначає їхні погляди на аборти.

Демократка Марджі Брайт Метьюз і сенаторка Міа Маклеод, яка вийшла з Демократичної партії цього року, вважають, що аборт можна робити до 24-го тижня.

Читайте також: У США хочуть скасувати розірвання шлюбу за згодою сторін

Республіканки Пенрі Густафсон та Сенді Сенн схиляються до варіанту обмеження абортів після першого триместру, окрім виняткових ситуацій.

Третя представниця Республіканської партії Катріна Шейлі сказала, що, якби це вирішувала особисто вона, то залишила б рішення жінкам, їхнім партнерам і лікарям: «Жінки знають, що найкраще для їхнього тіла».

Сенаторки Шейлі та Густафсон голосували за заборону абортів після шостого тижня, яку ухвалив Сенат. Хоча й наполягли на тому, щоби додати винятки для невідкладних медичних випадків або в разі зґвалтування, інцесту чи летальних аномалій плода, називаючи це «компромісом». Сенн проголосувала проти цього законопроєкту, заявивши, що будь-яка заборона повинна починатися не раніше кінця першого триместру.

Читайте також: Потрібно 300 років, аби зникли дитячі шлюби — ЮНІСЕФ

«Ми, жінки, не просили і не хочемо вашого захисту. Нам це не потрібно. Ми не віримо в те, що ви дійсно хочете піклуватися про нас», — сказала Сенн, звертаючись до колег-чоловіків у залі Сенату.

Жінки знайшли підтримку кількох чоловіків-республіканців, але інші звинуватили їх у зраді партії, вимагаючи підтримати заборону абортів від моменту зачаття.