У Тайвані померла остання відома «жінка для втіх»

24.05.2023

10 травня 2023 року померла остання відома «жінка для втіх» часів Другої світової війни. Їй було 92 роки.

Про це пише BBC.

Зазначається, що родина жінки дозволила повідомити про її смерть після приватного похорону. Її імені не розкривають.

Читайте також: У Південній Кореї жінок та дівчат примушували до проституції та сексуального рабства: подробиці

«Жінками для втіх» називали тих, хто був змушений працювати в борделях японської армії в період між 1932 і 1945 роками. За оцінками активістів, 200 тисяч людей з окупованих територій потрапили в сексуальне рабство, зокрема близько 2 тисяч жінок із Тайваню.

Жінки, які потрапляли в сексуальне рабство до Японії під час Другої світової війни, походили з окупованих територій Кореї, Китаю, Тайваню й Філіппін, а також з інших регіонів.

Читайте також: В Іраку понад 400 жінок-в’язнів оголосили голодування: подробиці

Тайбейський фонд порятунку жінок повідомив, що після відкриття гарячої лінії в 1992 році на місцевому рівні вдалося знайти 59 жінок, які постраждали від сексуальної експлуатації в той період.

«Ми продовжимо вести облік «жінок для втіх» і сподіваємося, що правда про сексуальне насильство не зникне з їхніми смертями. Ми продовжимо вимагати від японського уряду вибачень і компенсації цим жінкам і їхнім сім’ям», – ідеться в заяві фонду.

Читайте також: Права жінок і гендерна рівність у Північній Кореї: ООН представила звіт

Сексуальна експлуатація жінок давно є болісним питанням у відносинах Японії з її сусідами. Раніше Японія виплатила Південній Кореї компенсацію в розмірі мільярда єн (7,2 мільйона доларів), однак постраждалі жінки назвали її недостатньою.