Українські IT-спеціалісти жіночої статі отримують меншу зарплату, ніж чоловіки, — дослідження

Жінки в IT

Згідно з дослідженням українського порталу з пошуку роботи серед IT-спеціалістів Djinni, українські жінки, що працюють у сфері IT, отримують на 10-30% менше зарплати, ніж чоловіки. Різниця у заробітній платі найбільш помітна серед менеджерів. На порталі проаналізували майже 6 тисяч профілів кандидатів, де можна визначити стать за іменем, і встановили, що лише чверть найнятих спеціалістів є жінками.

Про це повідомляє Telegram-канал Djinni.

За даними порталу, серед розробників лише 5–15% жінок, і їхня кількість зменшується зі зростанням досвіду. Аналогічною є ситуація серед менеджерів (product, project), де чоловіки отримують вищу зарплату зі збільшенням досвіду роботи.

Читайте також: Жінки та бізнес: з чого почати та як отримати грант на розвиток своєї справи

У своїх резюме жінки вказують нижчу очікувану зарплату, ніж чоловіки на тій самій посаді. Наприклад, на посаду девелопера на рівні Junior чоловіки просили $800, тоді як жінки — $700. Менеджери початкового рівня, фахівці роботи з даними, тестувальники чоловічої статі прагнуть отримати роботу, вказуючи зарплату на $200 більше, ніж жінки ($800 проти $1000, $800 проти $1000 та $600 проти $800 відповідно). Лише у галузі продажу та маркетингу жінки-початківці вказують зарплату на $100 більшу, ніж чоловіки ($600 та $700 відповідно).

Читайте також: Я ніколи не думала, що під час війни потрапити на війну так важко — Анастасія Блищик

87% жінок зайняті в категоріях HR і Recruitment. Маючи досвід роботи від двох до п’яти років, вони навіть заробляють більше, ніж чоловіки, із зарплатою $1500 порівняно з $1100. Однак на решті середніх позицій зарплати жінок іноді нижчі на $500 на місяць.

Читайте також: Геть бар’єри та страхи: що чекає постраждалих від сексуального насильства, яке пов’язане саме з військовим конфліктом, після звернення до правоохоронців

Тим часом у старшій категорії зарплати чоловіків, як правило, вищі, ніж жінки, майже у всіх сферах, за винятком фахівців з обробки даних, де працівники обох статей отримують однакову оплату ($3500).

Середня зарплата жінок-розробників на керівних посадах (з досвідом понад п’ять років) становить $4500, тоді як чоловіки на цій же посаді заробляють $5000. На керівних посадах (продукт, проєкт) розрив у зарплаті ще більший. Чоловік старший менеджер проєкту заробляє в середньому $4000, а жінка – $3000. Чоловіки-рекрутери заробляють на $200 більше, ніж жінки ($2200 і $2000 відповідно).

Читайте також: Олександра Фідкевич про книжку «Як начинити гадюку салом»: Мені важливо, щоб люди не відмовлялися від своїх ідей, не боялись розпочинати та розбудовувати свої бізнеси та бренди

Водночас портал зазначає, що у вибірці немає DevOps-фахівців, оскільки на цих посадах лише кілька жінок і жодної з досвідом понад 5 років.