Українські жінки стали більш уразливими до сексуального насильства після російського вторгнення, – дослідження

Насильство над жінкою
24.02.2023

За даними провідної гуманітарної організації IRC, жінки в Україні стають все більш уразливими до сексуального насильства через вторгнення Росії в Україну, і кількість повідомлень про насильство зростає.

Жінки, які тікають із розбомблених будинків і рідних міст, повідомляють про напади вдома та в комунальних притулках, сказала Марися Запасник, директор Міжнародного комітету порятунку в Україні.

«Ми помічаємо більш високий рівень гендерного насильства, пов’язаного з переміщенням», – сказала вона. Тож мереж підтримки немає, і рівень стресу серед усіх членів спільноти, на жаль, іноді проявляється у насильстві. Тож у колективних притулках ми помічаємо більший рівень цього, а також випадки, які направляють до нас», – сказала Запасник.

Читайте також: Жіноча військова медицина: здоров’я захисницям України рятують волонтери

IRC зосереджує свої зусилля з надання допомоги на сході України, де йдуть сильні обстріли та бої. За його оцінками, 17,6 мільйонів людей в ​​країні терміново потребують гуманітарної допомоги, а 6 мільйонів є внутрішньо переміщеними особами.

Запасник навела нещодавній приклад, коли в колективному притулку напали на жінку, яка втекла з однією сумочкою. Після того, як її знайшли поліцейські блукаючою вулицями в капцях, її направили до IRC, де їй надали психологічну підтримку, гроші на покупку одягу та доступ до безпечного будинку. Запасник сказала, що сексуальне та домашнє насильство зростає.

Читайте також: Жінки, які зазнали домашнього насильства, утричі частіше вдаються до суїциду, — дослідження

«Високий рівень стресу, як правило, також підвищує рівень домашнього насильства», – сказала вона. «Це дуже чутлива тема, і це те, що не обговорювалося в Україні до війни, тому це важко обговорювати відкрито. Ми повинні переконатися, що ми робимо все можливе, щоб захистити жінок, у тому числі тих, з якими ми працюємо».

Вона попередила, що жінки, які залишилися в країні, також все частіше несуть більшу частину тягаря догляду за дітьми. За її словами, було зафіксовано та перевірено 750 російських нападів на медичні заклади, тоді як 3000 шкіл були серйозно пошкоджені або зруйновані. Довгостроковий психологічний вплив на жінок, які «тримаються разом» для своїх сімей, може бути руйнівним.

Читайте також: Українські IT-спеціалісти жіночої статі отримують меншу зарплату, ніж чоловіки, — дослідження

Після року війни люди, які залишилися в Україні, часто виснажували свої заощадження та наразі скорочують витрати на продукти та охорону здоров’я.

Зазначимо, що IRC проводить зимову програму надання ковдр, спальних мішків, печей, палива та основних ремонтних матеріалів для розбомблених будинків, а також уроки англійської та української мов і навіть йоги, часто в підвалах.

Читайте також: Жінки та бізнес: з чого почати та як отримати грант на розвиток своєї справи

IRC – це Міжнародний Комітет Порятунку з програмою грошової допомоги жінкам, які постраждали від війни в Україні.