Жінки, які зазнали домашнього насильства, утричі частіше вдаються до суїциду, — дослідження

Жінки, які зазнають домашнього насильства
23.02.2023

Нове дослідження показує, що жінки, які потерпають від домашнього насильства, утричі частіше, намагаються покінчити життя самогубством. Ті, хто зазнав сексуального насильства у стосунках, мають ще вищий ризик самогубства та в сім разів частіше намагаються покінчити з життям.

Про це пише The Guardian.

Борці за права жінок кажуть, що результати «шокують і жахають» і повинні спонукати лікарів загальної практики, акушерок, персонал центрів зайнятості та інших, хто контактує з уразливими жінками, почати регулярно запитувати їх про їх безпеку.

Читайте також: Жінки та бізнес: з чого почати та як отримати грант на розвиток своєї справи

Жертви жорстокого поводження з боку партнера також більш ніж у три рази схильні до самогубства та більш ніж удвічі піддаються ризику виникнення суїцидальних думок.

Ці висновки отримані в результаті аналізу Саллі МакМанус, експерта з питань охорони здоров’я з Сіті Лондонського університету, яка провела у Великобританії дослідження психічного здоров’я дорослих для благодійної організації Agenda Alliance.

Читайте також: Українські IT-спеціалісти жіночої статі отримують меншу зарплату, ніж чоловіки, — дослідження

Це перше наукове дослідження у Великій Британії, яке виявило дуже тісний зв’язок між тим, що Всесвітня організація охорони здоров’я називає «насильством з боку інтимного партнера» (IPV), і суїцидальними ідеями серед жінок – або наявністю суїцидальних думок, або спробою покінчити з життям.

Читайте також: Олександра Фідкевич про книжку «Як начинити гадюку салом»: Мені важливо, щоб люди не відмовлялися від своїх ідей, не боялись розпочинати та розбудовувати свої бізнеси та бренди

У брифінгу Agenda Alliance, заснованому на висновках експерта, говориться: «Хоч цей брифінг не встановлює причинно-наслідкового зв’язку між IPV і суїцидальністю, він демонструє, що досвід IPV може діяти як передвісник суїцидальності.

«Викликає занепокоєння те, що деякі з тих, хто покінчив життя самогубством, можуть бути «прихованими жертвами» домашнього насильства, залишившись неврахованими та невизнаними», — повідомляє Саллі МакМанус.

Зі слів експерта, три найновіші видання Дослідження психічної захворюваності дорослих, яке детально опитує 7000 людей віком від 16 років про їхнє психічне здоров’я, опубліковане в 2000, 2007 і 2014 роках.

Читайте також: Геть бар’єри та страхи: що чекає постраждалих від сексуального насильства, яке пов’язане саме з військовим конфліктом, після звернення до правоохоронців

Вона вивчила кількість жінок, які зазнали фізичного, сексуального, емоційного чи економічного IPV, і тих, хто завдав собі шкоди, мав суїцидальні думки або намагався покінчити з життям протягом останнього року.

Джесс Саутгейт, заступник виконавчого директора Agenda Alliance, сказав: «Ключові висновки шокують і жахають. Ганебно, що чіткий зв’язок між домашнім насильством і суїцидальними почуттями серед жінок раніше не визнавався кризою охорони здоров’я, якою вона є.

Читайте також: Я ніколи не думала, що під час війни потрапити на війну так важко — Анастасія Блищик

«Наш аналіз є новаторським. Унікальний набір даних показує, що жінки у Великій Британії, які страждають від домашнього насильства, частіше, ніж ті, хто не зазнав насильства, робили спроби самогубства. Найбільший ризик для жертв сексуального насильства у стосунках», — сказав Джесс Саутгейт.

За дослідженнями МакМанус, жінки, які живуть у бідності, або безробітні, або не можуть працювати через хворобу чи інвалідність, а також ті, хто має борги, частіше страждають від IPV. Аналіз показує, що «коли жінка звертається до служби в суїцидальному стані, ймовірно, що вона є жертвою домашнього насильства.