В Уганді будуть страчувати за одностатеві стосунки: подробиці

30.05.2023

Президент Уганди Йовері Мусевені підписав закон проти ЛГБТК+ спільноти. Тепер за гомосексуальні стосунки каратимуть смертю.

Про це пише Reuters.

В Уганді гомосексуальні стосунки були заборонені вже давно, однак новий закон посилив покарання за них і розширив свою дію на ЛГБТК+ спільноту.

Читайте також: Матері українського ЛГБТ+ військового погрожували через діяльність сина: подробиці

«За пропаганду нетрадиційних стосунків каратимуть 20 роками в’язниці. За гомосексуальні стосунки з ВІЛ-позитивною людиною передбачена смертна кара, якщо один із партнерів передав вірус іншому», — йдеться у повідомленні. 

Більшість представників ЛГБТК+ спільноти закрили свої облікові записи у соцмережах і втекли з місця проживання, щоб виїхати за кордон. Активісти та правозахисники хочуть оскаржити дискримінаційний закон.

Читайте також: В Італії уряд обмежив батьківські права гей-пар

Додамо, що Уганда є однією з країн, яка щорічно отримує великі кошти дотацій від західних партнерів, зокрема на медицину. Після ухвалення закону проти ЛГБТК+ людей країна знову опинилася під загрозою санкцій.

Читайте також: В Уганді запровадили смертну кару за гомосексуалізм: реакція ООН

Європейський союз, ООН та коаліція міжнародних компаній засудили рішення президента Уганди. У 2014 році уряд країни вже відхиляв подібний закон, оскільки фінансову допомогу з-за кордону призупинили. Цього ж разу Мусевені закликав законодавців протистояти «тиску імперіалістів».