В Україні хочуть легалізувати порно: подробиці

15.08.2023

В Україні хочуть частково декриміналізувати порнографію. Сутенерство, втягнення в проституцію й торгівля людьми залишаються кримінальними злочинами.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк, який подав до парламенту проєкт закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо забезпечення свободи від втручання в приватне життя людини».

Законопроєктом пропонується визначити поняття «порнографія» та «екстремальна порнографія». Так, під порнографією депутати пропонують розуміти «будь-які матеріальні об’єкти, предмети, друковану, аудіо-, відеопродукцію, повідомлення та матеріали, продукцію засобів масової інформації, змістом яких є зображення особи у реальному чи змодельованому відверто сексуальному образі або задіяної у реальній чи змодельованій відверто сексуальній поведінці, або будь-яке зображення статевих органів в сексуальних цілях».

Читайте також: Педофіли використовують штучний інтелект, щоб створювати й продавати дитяче порно — BBC

Окрім цього, законопроєкт змінить дві статті Кримінального кодексу: 301-шу (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) та 302-гу (Створення або утримання місць розпусти і звідництво).

Читайте також: Папа Римський Франциск розповів, що думає про аборти, секс, порно та ЛГБТ

Статтю 301 хочуть викласти у новій редакції, яка передбачатиме кримінальну відповідальність лише за поширення порнографічного контенту без згоди (порнопомста, deep fake), екстремальне порно (зоофілію та некрофілію), а також виготовлення порноконтенту за участю дітей та поширення серед неповнолітніх. Водночас статтю 302 пропонують скасувати взагалі.

«Щоб фантазія правоохоронців не генерувала по 1000+ справ на рік. Щоб не було спокуси маніпулювати: сутенерство, втягнення в проституцію та торгівля людьми теж лишаються кримінальними злочинами (це окремі статті). Давайте все ж таки розвантажимо правоохоронні органи від “контрольних закупівель” у вебкам-моделей», — написав Железняк.

Читайте також: Легалізація порно: В Україні заговорили про зміни до Кримінального кодексу

Він також запевнив, що робоча група долучила до розробки законопроєкту правоохоронний комітет, Офіс ефективного регулювання BRDO, громадські організації та держоргани. Железняк зауважив, що проєкт з’явиться на сайті парламенту до кінця тижня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та Facebook.