«Бібліотечний фронт». У тернопільській обласній бібліотеці дитині з Харкова відмовили у книжках

17.04.2024

Хлопчик Святослав разом з батьками переїхав до Тернополя з початком війни. Він дуже любить читати і багато часу проводить з книжками. Та під час візиту до обласної бібліотеки виявилося, що книг йому не можна довіряти через те, що він переселенець. Болючою історією поділилася мама Святослава.

Протягом довгого часу учень початкової школи ходив до міської бібліотеки біля школи. Встиг перечитати багато книжок, і все було гаразд. Та одного разу бібліотекар порадила йому звернутись до обласної бібліотеки, де значно більший вибір літератури.

Проте вже перший візит до неї став неприємним сюрпризом для затятого читача і його мами. За дві обрані книжки у відвідувачів запросили заставу в 600 грн через відсутність довіри. Мовляв, Святослав «може написати в бібліотечних книжках «слава росії» й «такі як ви вже багато книг у нас потягли». Адже «дитина в Тернополі «не своя», а які можуть бути книги для не своїх?».

Після годинної розмови з директоркою про неприпустимість дискримінації книжки дитині таки видали на загальних засадах. Хоча й настрій зіпсували. Адже інші діти у той же час отримували все що потрібно без будь-яких перепон. Та історія на цьому не закінчилася.

«Прочитали. Приходимо здавати — вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар – більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою — так написали на вашому формулярі. Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти хоч скільки б вони жили в Тернополі», – продовжує розповідь мама Святослава.

На апеляцію до Конституції та рівних прав для всіх громадян жінка почула лише погрози про виклик поліції. Зрозуміло, що намагатися вдруге довести хоч щось керівницям, які не чують і не бачать людей – безглузда справа. Хоча виникає питання: що б у цій ситуації вони закидали поліціянтам? Втім, воно, звісно, риторичне. А ще пригадується популярне й часто згадуване колись гасло «Україна – єдина». Здається, у керівних робітниць тернопільської бібліотеки власний книжковий фронт і своє розуміння єдності.

Читайте також: Дітям про видатних українців: Тренер Роман Марченко про футбол та книжки

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram