Loading Events

« Вернуться к событиям

  • Это мероприятие прошло

Ранковий короткий курс «Невідоме Бароко»

21 сентября, 2017 @ 07:00 - 19 октября, 2017 @ 14:00 | 2000 грн

Як виглядає ідеальний ранок? Вітамінний коктейль з шедеврів, трохи розмов з геніями, пару жартів про королів та запах кави в повітрі. З 21 вересня в Культурному Проекті стартує ранковий короткий курс «Невідоме Бароко». Мистецтвознавець, куратор та арт-критик Ольга Балашова підготувала 5 лекцій щочетверга, кожна з яких розповідає про окремого генія та його шедеври. У вас буде дві години  — щоразу з 10:00 ви будете жити в історіях про Веласкеса та Рубенса і вчитись розуміти «к’яроскуро» Караваджо.

І як висловився Пауль Рубенс про цінності свого часу: «Основна різниця між життям нашої доби та життям древніх — ледарство та відсутність фізичних вправ», між тим це не заважало художнику оспівувати фарбами апетитні форми жінок. Яким же був цей час?

Гра на контрасті

Про Бароко вперше заговорили не мистецтвознавці, а Ніцше. Період, який дістали з полиць історії лише в кінці ХІХ століття. Доба, під час якої з’явилось явище «суспільної думки» та публіцистика. Коли письменники почали писати не релігійні тексти, а побутові, коли світ струсили війни та географічні відкриття. Уявіть себе в 3D окулярах, крізь які ви бачите перезавантаження світу та ідей, наукові землетруси та придворні ігри.

Саме в цей час писали Рембрандт та Рубенс, Веласкес охороняв покої короля, а Караваджо намагався малювати світлом. Це був час експериментів та реформаторів, а ще трохи — сміливців. Лише уявіть: Рембрандту, наприклад, довелось працювати над полотном «Воскресіння Лазаря» зі справжньої натури — фактично з трупа. Художник сам попросив дістати йому нещадавно померлого юнака, щоб зобразити тіло Лазаря реалістично. Караваджо теж не цурався кривавих тем і з особливим пієтетом малював відрубані голови Голіафа чи Медузи Горгони.

Це був час контрастів  — як одночасно побути під холодним та гарячим душем — поруч з реалістичними історіями про публічні уроки анатомії та аутопсії художники писали портрети вельмож та пишнотілих дів. І ви побачите та почуєте, як це відбувалось — так неначе перед вашим носом шурхотить спідниця інфанти чи смакують стиглий виноград натурники Караваджо.

Снідайте натхненням

Тож як це буде? Щочетверга ваші ранки триватимуть довше, а починатимуться із запашної кави та естетичного десерту. Ви почуєте історії про те, як перероджувалось мистецтво та думки людей, як змінювався світ та народжувались нові канони краси. На вас чекає лише 5 лекцій від 21 вересня до 19 жовтня і щоразу це буде нова захоплива історія, новий вихід за лаштунки історії мистецтва та майже підглядання — чим жили, як творили та кого обирали в музи великі генії та як їм вдавалось звертати на себе промені сонця королівських династій? Це неможливо пропустити та забути — проживіть осінь в кольорах Бароко.

Коли? Щочетверга о 10:00, від 21 вересня до 19 жовтня.

Де? Освітня станція 31В1, Пушкінська 31-в-1.

Вартість абонементу 2000 гривень.

Реєстрація

Культурний Проект — сучасна освітня платформа, яка доносить до свідомості дорослих людей цінність гуманітарних знань. Організація пропонує системні програми та спецкурси в сфері мистецтва, філософії, музики, літератури, моди, історії. Адже не всі володіють розумінням того, що у світі все взаємопов’язане. Тому головне, чим ми ділимось – це системність та повномасштабне бачення речей. Уже 8 років Культурний Проект перевертає сприйняття та пропонує слухачам поглянути на світ через історію мистецтва. Не тільки музейного, але і мистецтва мислення. Навчання в Культурному Проекті – це доступ до унікальних курсів та кращих викладачів, які надихають серця та «перезавантажують» інтелект.

Начало:
21 сентября, 2017 07:00
Окончание:
19 октября, 2017 14:00
Стоимость:
2000 грн
Категория мероприятия:
Мероприятия
,

Место проведения

Освітня станція 31В1
вул. Пушкінська 31-в-1. Київ, Украина
Карта Google

Организатор

Культурний Проект