Фільми, які замінять консультацію у нутріціолога

18 Жовтня 2024

Шукаєте змістовні фільми, які надихнуть вас, вашу родину та друзів дотримуватися правильного харчування? Пропонуємо вашій увазі широку добірку фільмів, які зосереджуються на переконливих аргументах на користь їжі, яка працює на ваш організм, а не проти нього.

Читайте також: Харчуємося правильно: 5 найкращих фільмів про здорові стосунки з їжею від Netflix

Щось нездорове

What the Health, 2017

Не секрет, що здоров’я та органи охорони здоров’я майже ніяк не пов’язані. Співробітники медичних установ працюють у величезній корпорації, яка вирощує піддослідних кроликів. Для кожного дослідження потрібні піддослідні, і представників тваринного світу для цього більше недостатньо. Вчені проводять свої експерименти без згоди пацієнтів, призначаючи за допомогою лікарів нові препарати, дієвість яких не доведена. Деякі відкрито говорять, що лікування «експериментальне». Люди, які знають про невиліковність свого захворювання, готові випробувати на собі нові ліки в надії, що вони їм допоможуть. На приречених пацієнтах можна збити капітал, адже таких хворих стає тільки більше. В охорону здоров’я вкладають величезні гроші, проте до прямого призначення вони так і не доходять. Режисер кінострічки вирішує провести власне розслідування і з’ясувати, що від населення приховує уряд. Кожне зайве слово, приписане в рецепті або медичному висновку, може змінити зміст усього написаного. Таємниці медицини відкривають жахливі факти, які доводять, що людське життя більше не цінність.

Сіль, жир, кислота, тепло

Salt, Fat, Acid, Heat, 2017

Документальний серіал заснував на книзі Самін Носрат під назвою «Сіль, жир, кислота, тепло», яка отримала безліч нагород. Колумніст The New York Times та головна героїня програми Самін дивиться на їжу не так, як ми з вами, а з урахуванням основних аспектів, які вона називає «чотирма основними напрямами кулінарії». На її думку, саме ці чотири елементи можуть перетворити страву на твір або сміття. Разом з Носрат ми подорожуємо світом і дізнаємося про їжу багато нового та несподіваного. Харизма ведучої додає до інформативного шоу сто очок.

Виделки проти ножів

Forks Over Knives, 2011

Результати цих досліджень показали, що харчування певними продуктами може призводити не тільки до наболілої проблеми сучасного світу — ожиріння, а також до захворювань серцево-судинної системи, автоімунних захворювань і навіть розвитку різних видів раку. Чому ж люди так люблять шкідливі делікатеси чи їжу із ресторанів швидкого харчування? Чому так складно відмовитися від шкідливої ​​їжі, яка не несе для організму жодної користі, лише забиває його харчовими добавками, які є канцерогенними речовинами?

Товстий, хворий і майже мертвий

Fat, Sick & Nearly Dead, 2010

«Товстий, хворий і майже мертвий» — це документальний фільм, співпродукції Австралії та США, випущений у 2010 році. Він розповідає історію 40-річного австралійського бізнесмена на ім’я Джо Кросс. За діагнозом лікарів, він страждав від ожиріння, був хворим і майже мертвим. Завдяки цьому висновку Джо вирішив кардинально змінити своє життя.

Правда про вуглеводи

У новому документальному фільмі BBC показали, що важкі вуглеводні продукти, як-от звичайна картопля, містять багато цукру. Експерти, які взяли участь у програмі, виявили, що в одній запеченій картоплині вагою 350 г міститься майже 90 г цукру. Це приблизно 19 кубиків цукру. Цей фільм допоможе розібратися у важливості вуглеводів у раціоні та як їх балансувати для здорового харчування.

Цукор

That Sugar Film, 2014

Документальне розслідування, яке виявило шокувальну правду про правильне харчування. Поставивши на собі експеримент, режисер довів, що цукор є у багатьох «корисних» продуктах. Під час експерименту режисер харчувався лише продуктами з маркуванням “healthy”, які позиціонуються як “правильні”. Несподівано Деймон, раніше не схильний до повноти, починає стрімко набирати вагу. З’ясувалося, що цукор міститься і в «здоровій» їжі, здатній призвести до ожиріння.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram