Кримську татарку Леніє Умерову залишили у СІЗО рф ще на три місяці: подробиці

02.10.2023

Лефортовський суд у Москві втретє продовжив термін перебування під вартою незаконно затриманій кримській татарці Леніє Умеровій до 4 січня 2024 року.

Про це повідомила «Суспільному Крим» адвокатка Умерової Ольга Дінзе.

«Леніє фізично почувається добре, психічний стан стабільний. У СІЗО Леніє багато читає, займається йогою, тобто проводить час із користю. Живе в надії на обмін», — розповіла Дінзе.

Читайте також: Забороняють писати українською мовою: Леніє Умерова надіслала листа з російського СІЗО: фото

Брат дівчини Азіз Умеров розповів, що справа Леніє засекречена, тому сторона обвинувачення не надає жодних процесуальних документів для ознайомлення. З адвокатки взяли розписку про нерозголошення, тож родичі не можуть отримати інформацію про Леніє. Також Азіз Умеров повідомив, що сестра просила не писати їй листи кримськотатарською.

«З Криму вона просила не писати кримськотатарською мовою, оскільки це є підставою для додаткових перевірок, і вона переживає, що це може якось ускладнити їй життя, а також може бути небезпечно для людей, які їй пишуть такі листи», — пояснив Азіз Умеров.

Читайте також: Сфальсифікована справа Леніє Умерової в рф: українку звинувачують у шпигунстві

Згідно з останніми листами від Леніє, вона почувається добре й намагається триматися, розповів її брат.

«Я навіть не уявляю, що відчуває людина після 10 місяців увʼязнення в одиночній камері, але моя сестра показує великий приклад мужності, стійкості й героїзму», — каже Умеров.