Одностатеве кохання: найкращі квір-книжки до місяця Прайду

18 Червня 2024

Книги — це подорож у незвідані нам світи, де ми можемо дізнатися щось нове. Оскільки, червень — місяць Гордості, прийшов час пригадати Стоунволлське повстання, яке допомогло започаткувати ЛГБТК+ рух у червні 1969 року. Тому ми пропонуємо вам дізнатися про це більше в книжкових романах українських видавництв.  

Від історій камінг-ауту до історичних одностатевих романів та оповідань про квір-кохання — ми зібрали чудову добірку художньої літератури, що описує різноманітний досвід ЛГБТК+.

Топ-12 книг про одностатеве кохання 

«Сім чоловіків Евелін Г’юґо», Тейлор Дженкінс Рід — захоплива мандрівка життям голлівудської зірки-відлюдниці, що супроводжується несподіваними поворотами та неймовірною драмою.

«Зустрінемося в іншому житті», Катріона Сільві — гостросюжетний дебютний роман про чоловіка та жінку, які мають з’ясувати, чому вони продовжують зустрічатися в різних версіях свого життя.

”Припини свої вигадки”, Філліпа Бессона — історія кохання про двох хлопців, один з яких дуже боїться осуду й тікає від самого себе. Проте ця гонитва може не тільки розбити серце, зіпсувати життя, а й довести до смерті.

«Крізь темряву пливу», Томаш Єндровський — ніжна і пристрасна історія першого кохання двох молодих людей, які опинилися по різні боки політичного розколу на початку 1980-х років у Польщі на тлі падіння комунізму.

Червоний, білий і королівський синій”, Кейсі Макквістон — це більше, ніж історія кохання чи політичного маневрування; це захоплива історія, яка досліджує несподівані зв’язки, що виникають під тиском суспільного життя. Ця книга про скандал, дружбу та несподівані альянси.

“Том на фермі”, Мішель Марк Бушар — історія про розчарування, кохання, таємниці та смерть. В центрі сюжету родина, яка була не готова дізнатися, що їх син та брат був у стосунках з чоловіком.

“Середина світу”, Андреас Штайнгьофель — це історія про все перше, раннє, несподіване, що стається на початку життєвого шляху. Написана для підлітків, вона стала неабияк популярною в Німеччині, знайшовши читачів серед значно ширшого кола. Адже кожному важливо дізнатися, де вона – середина світу.

“Наші приховані дари”, Керолайн О’Доног’ю. У своєму дебютному романі для підлітків ірландська письменниця Керолайн О’Доног’ю торкається чутливих тем: дружби, першого кохання, пошуку і прийняття себе, гендеру, гомофобії — і приправляє все це пригорщею ірландської магії.

«Арістотель і Данте розкривають таємниці всесвіту», Бенджамін Аліре Саенс — проникливий та щемкий young adult роман про дорослішання та дослідження своєї ідентичності.

 

«Дім на краю світу», Майкл Каннінгем — перший роман автора, де він малює картину життя Америки шістдесятих-дев’яностих років XX століття. Насичена подіями оповідь побудована так, що свій погляд на те, що відбувається, висловлюють по черзі всі головні дійові особи: Джонатан — хлопчик з Клівленда, Боббі — його шкільний друг, а згодом коханий, Елліс — мати Джонатана, а також Клер, яка стала учасницею незвичайного кохання.

«Так програють війну часів», Амаль Ель-Мохтар і Макс Гледстоун — захопливий роман в епістолярній формі, який розповідає про двох мандрівниць у часі, які, прокладаючи собі шлях у минуле, починають обмінюватись листами.

«Світ і все, що в ньому є», Александар Гемон — карколомна любовно-еротична історія про війну, яка охоплює десятиліття та континенти, відтворена крізь призму життя ЛГБТ людей.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram