Зі стрес-шопінгом точно стикався кожен. Особливо коли до всіх магазинів можна «сходити», просто ввімкнувши інтернет у телефоні. Чому це не ок (і ми зараз не про марні витрати, які роблять діру у вашому бюджеті), розповіла керівниця психологічного напряму «Фонду Маша» Катерина Тімакіна.
Читайте також: Що подивитися на канікулах: дорослі фільми для підлітків від психолога
Втомилася на роботі – треба порадувати себе новою сукенкою, бо не дарма ж ти так багато працюєш. Посварилася з коханою людиною – саме час для помадки з розпродажу. День просто не задався – а тут таргетована реклама в соцмережах пропонує купити все що завгодно. І що, вірогідно, тобі не потрібно. В період свят імпульсивний шопінг набуває велетенських масштабів. Ми стресуємо, що не встигаємо закінчити всі важливі справи до нового року, що не маємо планів на Новорічну ніч, що аврал на роботі… Список нескінченний. Як і чеки після імпульсивних витрат.
– Що відбувається з нашим мозком під час покупок? Ми отримуємо швидкий дофамін – гормон щастя та контролю, – пояснює голова психологічного напряму «Фонду Маша» Катерина Тімакіна. – Нам здається, що ми молодці, бо можемо добути те, що хочемо, і таким чином повернути собі контроль. Імпульсивний шопінг – це непогано, але й не корисно. Бо на швидкий дофамін легко «підсісти», а ефект випаровується дуже швидко. Тож краще складати список покупок у доброму гуморі, а не коли ви налякані чи втомлені. І вчитися нагороджувати себе іншими, більш корисними способами.
Читайте також: Все що треба знати про психологічне насильство
Якими саме?
Спробуйте будь-яке хобі, що дасть вам відчуття наповненості та радості створення. Від картин по номерах чи розмальовок до ліплення з самозастигаючої глини, плетіння з пряжі чи вивчення етнічної вишивки вашого регіону. Світ різноманітний. Прислухайтеся до себе та своїх відчуттів, інвестуйте в себе та свій стан. Нас чекає ще довгий шлях до світлого майбутнього.
Читайте також: Чому матері закривають очі на насильство чоловіків над їхніми дітьми?
Впоратися зі стресом вам також допоможуть у Центрі ментального відновлення «Незламна» від «Фонду Маша». Це місце сили та спокою для кожної жінки в Києві, де можна отримати якісну діагностику психічного стану та повний спектр послуг для відновлення ментального здоров’я. Підписуйтеся на телеграм-канал Центру, щоб стежити за активностями переходьте за посиланням.
А якщо хочете підтримати нас у цьому чи в інших проєктах, вам сюди.