Шкільні канікули: топ-7 правил, як з користю провести час із дитиною

20.07.2023

Останні два роки літній відпочинок — це справжній виклик для батьків. Війна, стрес, фінансові обмеження тільки ускладнюють завдання. Психологиня та методистка програми «Незламна мама» від «Фонду Маша», одна зі змін якої відбулася за сприяння Visa, Ірина Басіста розповідає, як організувати відпочинок так, щоб справді відпочити. І вам, батьки, також!

Ірина Басіста, психологиня та методистка програми «Незламна мама»

Провести канікули так, щоб і корисно, і відпочити, і побути разом? І все це під час повномасштабної війни. Звучить нереально, але таке можливо.

– Щоб дитина відчула свою важливість, залучайте її до співпраці та ухвалення рішень. Спрямовуйте, пропонуйте, домовляйтеся. Не тисніть, але тримайте позицію «дорослого», — радить психологиня Ірина Басіста. — Найбільший страх батьків сьогодні: «вони все літо проведуть у гаджетах». Тому раджу з самого початку, «на березі», домовитися про ці обмеження.

А тепер кілька правил та ідей від психологині, які допоможуть вам провести корисні канікули з дітьми:

Правило №1
Складіть окремо батьківський і дитячий списки, де напишіть, як хочете провести літо, куди поїхати, сходити, що відвідати. А потім при обговоренні об’єднайте їх в один.

Правило №2
Обов’язково дайте дитині тиждень-два відпочити ВІД УСЬОГО. При мінімальних правилах і обмеженнях. У них справді був важкий рік, і зараз є можливість перепочити, дайте нею скористатися.

Правило№3
За можливості, вивезіть дітей у безпечні місця: за кордон до подруг чи до бабусі в село, куди не долітають ракети. Хоча б на кілька днів. Переключення і зміна місцевості завжди добре впливають на розвиток дитини. А у разі війни ще й на її психіку.

Правило №4
Домовтеся про обов’язки, які дитина бере на себе, наприклад, прибирання чи підтягування навчання.

Правило №5
Організовуйте сімейне дозвілля: шашлики у дворі, походи в дозволені паркові зони, велосипедні поїздки. Це підтримає емоційний зв’язок та дасть розвантаження і вам, і дитині.

Правило №5
Заплануйте разом (чи дитина самостійно) книги для читання та фільми для перегляду.

Правило №7
Підтримуйте та заохочуйте спілкування дитини з друзями вдома та поза ним за допомогою тематичних вечерь, настільних ігор.

Про проєкт:
Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена фахівцями з психології та посттравматичних розладів для жінок та їх дітей, які постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи. Одна зі змін проєкту «Незламна мама» відбулася за сприяння Visa. Допомогти українкам відродитися, щоб відродити країну, можна за посиланням.