«Шлюбна (не)рівність в Україні»: вийшов документальний фільм про боротьбу ЛГБТК+ спільноти за свої права

12.10.2023

В Україні зняли документальний фільм «Шлюбна (не)рівність в Україні» на підтримку ЛГБТІК+ людей, які борються під час війни за рівні шлюбні права та обов’язки для подружжя незалежно від їхньої статі, раси, релігії чи інших особистих ознак.

У Національний день камінг-ауту, відбулась прем’єра стрічки, яка складається з двох частин. В одній відображено викривлений світ, у якому гетеросексуальним парам заборонено укладати шлюби. Вона не лише про емоційний біль, а про реальні катастрофічні наслідки та загрози, до яких призводить така заборона. У другій частині фільму реальні ЛГБТК-пари та їхні союзники розповідають свої історії — про кохання та втрати, про почуття та страхи, які зрозумілі кожному.

Читайте також: «Уроки толерантності»: у прокат вийде комедія про ставлення українців до ЛГБТ

До проєкту долучилися музикант та телеведучий Володимир Дантес і підприємиця Даша Кацуріна, телеведучий Анатолій Ярема з партнером, ведучий чоловічого YouTube-шоу «Ебаут» Ігор Донскіх, активістка та художниця з Маріуполя Діана Берг із чоловіком та ще багато ЛГБТК+ пар і союзників, зокрема представники ЛГБТ-військових.

«ЛГБТК+ можуть захищати країну, можуть працювати на будь-яких посадах, можуть робити будь-що для цієї країни. А офіційно бути в шлюбі не можуть. І це дуже дивно для мене», — зауважив Володимир Дантес.

Режисером фільму став ЛГБТК-активіст Юрій Двіжон, автор соціального ролика про життя квір-спільноти під час війни в Україні Pride Is Not Available In Your Region.

«Боротьба за рівні права в Україні продовжується. Цей фільм — мій маніфест та звернення до глядачів із бажанням пояснити, що я та сотні тисяч українців відчувають, коли розуміють, що не мають права офіційно одружитись зі своїми коханими людьми», — розповів він.

Читайте також: Що подивитись на Netflix у жовтні 2023 року: 44 найочікуваніших фільмів та серіалів

Наразі у Верховній Раді опрацьовують законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», який частково надасть ЛГБТК-парам ті права, що мають різностатеві пари після одруження.

«ЛГБТК+ сімʼї в Україні наразі не мають жодного юридичного статусу, через що вони лишаються поза увагою держави і суспільства. Йдеться про конкретні можливості, які гарантує держава усім громадянкам та громадянам: ухвалювати рішення в кризових станах, поховати, мати доступ до реанімації, успадкувати спільне майно в разі смерті партнерки чи партнера. Виходить так, що в умовах війни та постійної загрози людському життю частина українок та українців залишаються юридично незахищеними», — наголосила співорганізаторка ХарківПрайду та програмна директорка ГО «Харківське жіноче об’єднання “Сфера”» Анна Шаригіна.

Читайте також: Суспільне презентувало проєкт «Видимі»: історії жінок-лідерок та військових членів ЛГБТК+ спільноти

Фільм також буде доступний на платформах Megogo, Київстар ТБ та OUT TV.