У Києві оголосили переможців премії «Київська пектораль»

28.03.2023

У Молодому театрі відбулася церемонія вручення 30-ї премії «Київська пектораль» за підсумками 2022 року у трьох номінаціях: «За особистий внесок у мистецтво», «Спеціальна премія» та «Подія року».

Про це повідомляє Укрінформ.

Переможці премії «Київська пектораль»:

«За особистий внесок у мистецтво» нагородили 104 працівники київських театрів, які наразі захищають Україну на передовій.

Читайте також: «Відкривай портал у науку»: у Києві відкривається інтерактивний науковий музей

«Спеціальну премію» отримали драматургині за актуальні постановки, уривки з яких продемонстрували актори Молодого театру, Театру на Печерську, Театру юного глядача на Липках та Мистецько-концертного центру ім. Івана Козловського Київського академічного театру оперети.

Читайте також: Скільки українців вірять у перемогу України у війні проти росії — дослідження

Ірину Малоліту відзначили за музичну казку «Цап-кацап», створену за мотивами української народної казки «Коза-дереза». Також у цій номінації отримали нагороди Ольга Анненко із п’єсою «Люби мене, не покинь», Ніна Захоженко із п’єсою «Я, війна і пластикова граната», Марина Смілянець за театральний твір «Позивний «Елвіс».

Читайте також: Підвал тортур: що пережили українські діти під час депортації до росії

«Подією року» є те, що 19 київських театрів із вересня розпочали повноцінну роботу. Тож художні керівники всіх театральних установ столиці отримали пекторалі за свою роботу.

Читайте також: Дослідження української культури Олесі Геращенко: від Гамлета до Марчука

Зазначимо, що премія України в галузі театрального мистецтва «Київська пектораль» заснована у 1992 році Спілкою театральних діячів України та Головним управлінням культури міста Києва.