9 листопада 2023 року Сейм Латвії остаточно схвалив пакет законопроєктів, завдяки яким планують запровадити інститут партнерства.
Про це пише Delfi.
Зазначається, що за внесення поправок до законодавства проголосували 53 депутати, 43 висловилися проти, ще один депутат не голосував.
Читайте також: Реєстровані партнерства в Україні: закон підтримав німецький дизайнер
Відповідно до ухвалених документів, з 1 січня 2024 року в Латвії двоє людей будь-якої статі, які перебувають у близьких стосунках, ведуть спільне домогосподарство, не є водночас родичами за прямою лінією або подружжям, зможуть юридично укласти у нотаріуса партнерські стосунки. Укладати партнерства зможуть не лише одностатеві пари, а загалом усі люди, які не хочуть або не можуть оформити офіційний шлюб.
Останні новини
- Натхнені історії про величних жінок: 5 фільмів, які має переглянути кожна кар’єристка
- Рецепт сирного фондю у гарбузі
- «Жовтолика»: роман Ребекки Кван незабаром екранізують
- Мозаїка з орнаментами трипільської культури прикрасить місто Українка
- Єпископ УГКЦ Микола Бичок стане наймолодшим кардиналом у світі Новости на главной
Читайте також: Реєстровані партнерства в Україні: Євродепутати закликали Зеленського ухвалити законопроєкт
Зареєстровані партнери зможуть:
- ухвалювати рішення, пов’язані з лікуванням другого з них, коли людина у стані, у якому не може самостійно подбати про себе чи ухвалити рішення;
- отримувати податкові пільги в разі взаємних подарунків чи позик;
- отримувати низку соціальних гарантій. Наприклад, право отримати невиплачену партнеру пенсію після його смерті.
Читайте також: Міноборони проти закону про реєстровані партнерства: подробиці
Щоб укласти партнерство, двоє повнолітніх людей повинні будуть разом прийти до присяжного нотаріуса. Парі буде видаватися нотаріальний акт про укладення партнерства. У цьому акті підтверджується готовність сторін вести спільне господарство, підтримувати один одного і піклуватися один про одного.
Нагадаємо, в Україні зареєстрували законопроєкт №9103 «Про інститут реєстрованих партнерств», який дозволить одностатевим і різностатевим парам укладати партнерство. Воно не буде рівними шлюбу, а лише надасть партнерам статус близьких родичів.
Читайте також: Всеукраїнська рада церков виступила проти реєстрованого партнерства: подробиці
Цей законопроєкт, зокрема, допоможе ЛГБТК+ парам визначити взаємні права й обовʼязки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера, чи партнерки.