Український прорив. Ратифікація резолюції РБ ООН «Жінки.Мир.Безпека» під час війни

Спецпроєкт створений у межах проєкту «supporting women, peace and security in Ukraine» консорціумом організацій — Центр економічного відновлення, La Strada, «Поруч», Інститут конструктивної журналістики та нових медіа — за фінансової підтримки Посольство Великої Британії в Україні та є відповідальністю медіа. Думка журналістів та експертів може поділятися з думкою Посольства і учасників Консорціуму.

Спецпроєкт створений у межах проєкту «supporting women, peace and security in Ukraine» консорціумом організацій — Центр економічного відновлення, La Strada, «Поруч», Інститут конструктивної журналістики та нових медіа — за фінансової підтримки Посольство Великої Британії в Україні та є відповідальністю медіа. Думка журналістів та експертів може поділятися з думкою Посольства і учасників Консорціуму.

Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”, яка з’явилася на світ саме через війни має на меті зробити життя жінок та дітей безпечним не нехтуючи гендерною рівністю. З огляду на те, що війни не припиняються, документ зберігає свою актуальність вже 23 рік поспіль.

Разом з організаціями «Центр економічного відновлення», «La Strada», «Поруч», «Інститут конструктивної журналістики та нових медіа» та Посольство Великої Британії в Києві ми розпочинаємо проєкт, у якому розповімо:

  • як зазначений мандат захистить українок в умовах війни на вільних та окупованих територіях та після її завершення?
  • чи почуваються захищеними наші військовослужбовиці завдяки впровадженню в ЗСУ Інституту гендерних радників?
  • як участь жінок у військових діях сприяє фіксації та розкриттю воєнних злочинів?
  • успішні кейси з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир та безпека»
  • який відсоток жінок має бути залучено на всіх щаблях влади?

Український прорив: навіщо Київ ратифікував Резолюцію РБ ООН «Жінки, мир та безпека» під час війни

Резолюція 1325 «Жінки, мир та безпека» Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй (РБ ООН) стала однією з головних новин світових медіа, коли її ухвалили 31 жовтня 2000 року. У ній наголошували на більш руйнівному впливі військових конфліктів на жінок, ніж на чоловіків. А низьку ефективність мирних перемовин у Боснії та Герцеговині, Руанді, Сьєрра-Леоне пов’язали з відсутністю жінок у складі делегацій.

Читати далі…

Український прорив 2: ЗСУ отримають інфраструктуру, що забезпечує гендерну повагу до військовослужбовиць в рамках мандату ООН «Жінки, мир та безпека»

Держави НАТО і країни-партнери розпочали роботу над виконанням резолюції 1325 РБ ООН та споріднених документів на тему «Жінки, мир та безпека» (ЖМБ) у далекому 2007 році. Успіх у цій сфері в Альянсі оцінюється за двома напрямами: збільшення числа жінок в національних арміях та облік на практиці гендерних аспектів, які гладко вплетені в усі основні завдання та функції НАТО, та сприяють досягненню ґендерної рівності. Чи почуваються захищеними наші військовослужбовиці завдяки впровадженню в ЗСУ Інституту гендерних радників? Як участь жінок у військових діях сприяє фіксації та розкриттю воєнних злочинів, читайте у матеріалі.

Читати далі…

Український прорив 3: успішні кейси з виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир та безпека»

Впровадження воєнного стану в Україні спонукало уряд оновити Національний план дій з виконання резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки, мир та безпека» на період до 2025 року. Аби жінки були більш захищеними, пропозиції активно впроваджувались у місцеві бюджети — від ОТГ до областей. Зараз коаліція активно працює у восьми регіонах. Які кейси виявились найуспішнішими?

Читати далі…

Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко про побудову кращої України: Запобігати насильству щодо жінок важливо у будь-який час

Україна стала першою державою у світі, яка доєдналася до резолюції 1325 «Жінки, мир та безпека» в умовах збройного конфлікту. Отже, фактично з перших днів наші землячки на собі почали перевіряти ефективність зазначених у документі вимог. У першому Національному плані увага приділялась підвищенню участі жінок у секторі безпеки та оборони, розбудові інституту гендерних радників у ЗСУ та Нацгвардії. Йшлося і про дослідження потреб внутрішньо переміщених осіб з Криму та окупованих районів Луганської та Донецької області. Другий Національний план дій спрямований на більш вагому кількість людей – йдеться вже про 17 цільових груп. Про проєкти, які полегшать життя жінок та дівчаток вже в поточному році та після перемоги над агресором, розповіла Урядова уповноважена з гендерної політики Катерина Левченко.

Читати далі…

Що зробила держава для реалізації Резолюції 1325 «Жінки, мир та безпека» РБ ООН? Пояснює Галина Жуковська

Галина Жуковська, старша референтка Апарату Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, розповідає, чому резолюція 1325 є однією з найбільш важливих резолюцій РБ ООН у сфері політики безпеки. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні й врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів.

Читати далі…