Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до української культури люди. Часто у цей день в Україні проходили марші чи акції. Натомість війна не завадила українцям вкотре показати свою належність до величної нації та країни.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaНавіть українські військові «привітали» росіян з Днем вишиванки. «Вітання» вони пишуть на снарядах.

Одними з перших українців з Днем вишиванки привітав Генштаб, Міністерство внутрішніх справ та Держслужба з надзвичайних ситуацій. Також вишиванки вдягли працівники Укрзалізниці, народні депутати та навіть президент Литви із дружиною.







Свежие новости
- У Румунії запустили кампанію #UnExaminable проти перевірок на цнотливість
- Українки зможуть безкоштовно отримати набір для новонароджених
- Компанія Baykar подарує Україні три «байрактари», на які збирали українці
- Удар по ТЦ у Кременчуці: 18 загиблих, 36 зниклих без вісти
- Жінок, що продовжують підприємницьку діяльність попри війну, 12 липня відзначать у конкурсі «Створено жінками» Новости на главной
Українська вишита сорочка — не просто елемент гардеробу, а потужний оберіг. Так, в Офісі президента наголосили, що вишиванка у «нашій боротьбі за свободу та незалежність оберігає нас своєю силою».
Слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка — для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, «зачаровуючи» їх на здоров’я, удачу або любов, пише УНІАН.
Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:
- ромб — символ родючості, поліпшення добробуту сім’ї;
- квадрат — баланс, гармонія, удача і порядок;
- спіраль — циклічність часу, символ змін;
- сварги (нагадують половину цифри 8) — сила духу;
- восьмикутна зірка — символ возз’єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;
- хрест — захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
- калина — безсмертя роду і довголіття сім’ї;
- ромашка — символ кохання і юності;
- маки — потужний захист від зла, наближення виконання бажань.
Згідно з повір’ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам — із зображеннями рослин, трав і квітів.
Тим часом у Черкасах створили свою бойову вишиванку. Ініціатива належить бійцю Черкаської тероборони, який є фахівцем із мистецтвознавства. Вишивку, яку можна носити на бойовій сорочці ЗСУ, створили бійці тероборони разом із брендом Telizhenko fashion house.


Під дописом переможців Євробачення-2022 гурту Kalush Orchestra українці діляться своїми фото у вишиванках. Українці присилають свої фото як з різних куточків країни, так і світу.










Започаткувала свято Дня вишиванки у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, запропонувавши своїм друзям прийти на пари у вишиванках.