«Вітання» від ЗСУ росіянам та Патрон у вишиванці: як Україна відзначає День вишиванки

Сьогодні, у третій четвер травня, українці вже традиційно святкують День вишиванки. Цей День не є офіційним, але відзначають його не тільки в Україні, але й за її межами – українці та всі прихильні до української культури люди. Часто у цей день в Україні проходили марші чи акції. Натомість війна не завадила українцям вкотре показати свою належність до величної нації та країни.

Навіть українські військові «привітали» росіян з Днем вишиванки. «Вітання» вони пишуть на снарядах.

Одними з перших українців з Днем вишиванки привітав Генштаб, Міністерство внутрішніх справ та Держслужба з надзвичайних ситуацій. Також вишиванки вдягли працівники Укрзалізниці, народні депутати та навіть президент Литви із дружиною.

А компанія Film.UA спільно з Міністерством культури зняли відео до Дня Вишиванки.

Українська вишита сорочка — не просто елемент гардеробу, а потужний оберіг. Так, в Офісі президента наголосили, що вишиванка у «нашій боротьбі за свободу та незалежність оберігає нас своєю силою».

Слов’яни використовували льон і конопляне полотно, червоні і чорні нитки. Також мало значення і те, для кого шиється сорочка — для дівчинки, хлопчика, жінки або чоловіка, а може бути, для воїнів. Історики стверджують, що українці споконвіку вишивали такі сорочки, «зачаровуючи» їх на здоров’я, удачу або любов, пише УНІАН.

Під час створення вишиванки важливо враховувати значення орнаменту:

  • ромб — символ родючості, поліпшення добробуту сім’ї;
  • квадрат — баланс, гармонія, удача і порядок;
  • спіраль — циклічність часу, символ змін;
  • сварги (нагадують половину цифри 8) — сила духу;
  • восьмикутна зірка — символ возз’єднання чоловічого і жіночого, посилює інтуїцію;
  • хрест — захист від темних сил, гармонія і духовне просвітлення;
  • калина — безсмертя роду і довголіття сім’ї;
  • ромашка — символ кохання і юності;
  • маки — потужний захист від зла, наближення виконання бажань.

Згідно з повір’ями, чоловікам краще носити вишиванку з геометричним візерунками, а жінкам — із зображеннями рослин, трав і квітів.

Тим часом у Черкасах створили свою бойову вишиванку. Ініціатива належить бійцю Черкаської тероборони, який є фахівцем із мистецтвознавства. Вишивку, яку можна носити на бойовій сорочці ЗСУ, створили бійці тероборони разом із брендом Telizhenko fashion house.

Під дописом переможців Євробачення-2022 гурту Kalush Orchestra українці діляться своїми фото у вишиванках. Українці присилають свої фото як з різних куточків країни, так і світу.

Започаткувала свято Дня вишиванки у 2006 році студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк, запропонувавши своїм друзям прийти на пари у вишиванках.