Найхолодніші місця на Землі

Найхолоднішими місцями на землі сьогодні є полярний регіон і деякі високогірні регіони.

20.04.2024

Найхолоднішим місцем Землі є східна частина Землі Королеви Мод в Антарктиді. Тут у деяких віддалених районах температура може опускатися до мінус 92°C. Іншими найхолоднішими місцями на Землі сьогодні є полярний регіон і деякі високогірні регіони, такі як:

  • Гімалаї,
  • Альпи,
  • Анди,
  • Скелясті гори,
  • Гора Атлас,
  • Гірський масив Гіндукуш,
  • Урал.

Температура на цих територіях мінусова і часом може унеможливити проживання людей. Попри несприятливі погодні умови, люди живуть у цих регіонах. Століттями люди боролися з холодними погодними умовами, щоб знайти засоби для існування на повсякденній основі.

Читайте також: Екскурс по музеях воєнних злочинів у світі: топ-7 сховищ історії

Найхолодніше місце на Землі

Північний полюс

Вони були підкорені людиною дуже давно. На Північному полюсі більша частина води весь час замерзла, і там не знайдено людського житла. Лише криголами доставляють людей на Північний полюс у туристичні експедиції. В іншому випадку, дикі тварини, такі як білі ведмеді, тюлені та водні мешканці, живуть у великій кількості на Північному полюсі, який не придатний для проживання людини.

Південний полюс

Аналогічно, на Південному полюсі можна знайти багато птахів. Країни створили бази, на яких, попри холодні умови, живуть люди цілий рік. І північний, і південний полюси не є гостинними, а несприятливі погодні умови негативно впливають на людину. На початку підкорення полярних регіонів було нелегким завданням. Лише після кількох експедицій авантюристів обидва полюси були підкорені. Це, звісно, не обійшлося без людських жертв. Обидва полюси знаходяться в тундровому регіоні, розділеному географічно.

Літо триває лише 6-10 тижнів, а сонце світить майже 24 години на добу. Це місце називають «країною опівнічного сонця». Найвища температура влітку — 10 градусів.

Тундра

У тундрі надзвичайно холодний і сухий клімат. У поєднанні з сильними й висушуючими вітрами, тундра є біотопом з екстремальними погодними умовами.

Гімалаї

Січень — найхолодніший місяць, коли температура може опускатися до мінус 35 градусів (-35 °C). У Гімалайському регіоні в основному два сезони — зима і літо.

Гімалайське передгір’я

Середня літня температура в південних передгір’ях становить близько 30 градусів за Цельсієм, а середня зимова — близько 18 градусів за Цельсієм.

Вище 4880 Гімалаїв

Ця територія постійно вкрита снігом цілий рік. Температура може опускатися до -35 градусів. Для деяких людей в країнах Гімалаїв екстремальні погодні умови є способом життя.

Для жителів Непалу і Тибету екстремальні погодні умови стали щоденною справою, з якою доводиться боротися. Вони вже звикли до несприятливих погодних умов у Гімалайському регіоні.

Однак люди з інших регіонів вважають, що у верхніх горбистих районах або в тундрі їм доводиться нелегко. Були випадки, коли люди помирали через надмірний вплив холодних погодних умов.

Так само, як і в тундрі, в сухих пустелях може бути дуже холодно вночі. Пустеля створює дуже суворі умови протягом дня. Вночі пустелі можуть бути такими ж холодними. Хоча температура не опускається нижче нуля, спати в таких умовах може бути надзвичайно боляче. Тому люди розпалюють вогонь, щоб зігрітися, незалежно від географічної місцевості, на якій вони перебувають.

У всьому світі люди намагаються подолати проблему холодних погодних умов.

Відзначимо, що найхолоднішим місцем Землі є східна частина Землі Королеви Мод в Антарктиді. Тут у деяких віддалених районах температура може опускатися до мінус 92°C. Однак за межами нашої планети є місця, порівняно з якими Земля Королеви Мод може здатися неймовірно теплим місцем. Дослідники кажуть, що найхолодніше місце в нашій планетарній системі не бачило світла Сонця мільярди років.

Земля Королеви Мод — частина території Антарктиди між 20° західної довготи і 45° східної довготи, між заявленою Британською антарктичною територією на заході та аналогічно заявленою Австралійською антарктичною територією на сході, площею 2,7 млн км².

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram