«Врятувати коника»: в Україні знімають документальний фільм про дітей, які постраждали через війну

07.11.2023

В Україні працюють над створенням документального фільму «Врятувати коника», в якому розкажуть про постраждалих від війни дітей. Прем’єра стрічки очікується у 2024 році.

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що за основу автори взяли долю дитини, іграшку (коника — символа пораненого дитинства) якого було знайдено на вокзалі Краматорська, куди у квітні 2022 року влучили дві російські ракети. Тоді загинуло семеро дітей.

«Для пошуку дітей-героїв нашої історії ми залучили і власні сили, і матеріали, зібрані журналістами та простими українцями, які це бачили і документували в будь-який спосіб (фото, відео, дописи, розповіді). Ми створимо не просто фільм, наповнений щемливими дитячими історіями. Це буде фільм-доказ, фільм-викриття найстрашніших злочинів, скоєних росіянами в Україні проти найдорожчих і найбеззахисніших наших людей», — розповіли автори.

Читайте також: Топ-8 прем’єр листопада, які варто подивитись у кінотеатрах

Автори прагнуть відійти від стандартних документальних зйомок – синхронів, місць і реконструкцій подій. Вони перетворили фільм на відеощоденник, який складається із селфі-зйомок ведучого, який ніби робить стрим у соціальних мережах. Це виключно стилістичний режисерський прийом, який досягається роботою професійних операторів та режисера-постановника. Стрічку повністю знято у стилістиці селфі-відео.

Читайте також: Найкращі фільми жахів 2023 року, які варто переглянути на Гелловін: трейлери

Про фільм: 

«Врятувати коника» — фільм про пошук власника іграшки з вокзалу у Краматорську та дослідження його подальшої долі. Але на відміну від решти фільмів про дітей, переселенців, постраждалих унаслідок агресії РФ, які було знято за останні роки, глядач побачить головного героя не з перших секунд фільму, а у самому фіналі. Це – детектив у реальному часі, де ведучий підключає до своїх пошуків українські та міжнародні організації, зокрема Мінсоцполітики, Міністерства Юстиції, дитячого омбудсмена та UNICEF.

Іграшку для зйомок власноруч відтворила українська майстриня.

Ідея створення фільму належить режисеру Олександру Кірієнку. Фільм створюється за підтримку УКФ.

Читайте також: Від претендента на «Оскар» до нового фільму Віма Вендерса: у листопаді відбудеться 29-й фестиваль «Нове німецьке кіно»

Продюсер стрічки Вікторія Бордукова. Сценарист Антон Базелінський.