Де знайти потрібні дані для підготовки курсової роботи під час війни

22.06.2023

Студенти під час підготовки курсових робіт особливо з економічних дисциплін або з будь-яких інших де потрібна статистична і узагальнена інформація стикаються з проблемами її отримання під час воєнного стану. Це абсолютно логічна ситуація, адже державна влада, захищаючи інтереси країни, обмежує доступ до певної кількості статистичних даних під час війни і активного розгортання бойових дій. Водночас відкритої інформації цілком достатньо для того, щоб підготувати якісну курсову роботу практично з будь-якого напрямку.

Спеціалісти сервісу “Курсовичок” допоможуть із пошуком та систематизацію даних для курсових робіт всіх напрямків. Експерти які залучені сервісом, знайдуть необхідну інформацію, попрацюють із теоретичною та практичною частиною роботи та допоможуть у складанні як основного тексту, так і додатків та елементів курсової роботи. Та повернемось до основної теми публікації і звернемо увагу на найважливіші джерела отримання інформації студентами під час складання курсових робіт.

Державна служба статистики України

Здавалось, що взагалі можна знайти на офіційному сайті, якщо під час війни більшість статистичних даних не публікується? Але це – оманливе враження. Дійсно, частину показників, які можуть впливати на обороноздатність країни, відкладено у публікації до завершення воєнного стану, а деякі, не виключно будуть опубліковані навіть ще пізніше. Але насправді, чимало інформації відкладеної для публікації у зв’язку із воєнним станом з березня-квітня 2023 року відкрили для публічного огляду і використання, наприклад більшість даних з таких важливих показників для розрахунків та прогнозів:

  • демографічна та соціальна статистика – населення та міграція, показники зайнятості,
  • економічна статистика – національні рахунки, макроекономіка галузей, послуги, торгівля експорт-імпорт, аграрний сектор, економіка енергетики та інше;
  • комплексна та регіональна статистика та багато іншого.

Оновлення, починаючи з березня суттєво розширили перелік актуальної інформації і фактично повернули обсяг інформування до початку широкомасштабної агресії.

У більшості випадків інформація надається у вигляді скачуваних Excel-файлів або Word-документів. Це не завжди зручно, проте аналогів такої інформації в інших джерелах немає.

Світовий Банк в Україні: динамічна аналітика

Це організація, яка відома не тільки як банківська, але і аналітична фінансова установа, що має в Україні своє представництво. На сайті Світового Банку в Україні є публікації, які можна застосовувати для підготовки курсових робіт з економічних та інших питань. Одна з цих рубрик — “Дані по країні” – є прямим посиланням на загальні економічні показники по Україні, які надає Світовий банк у глобальному вимірі для всіх країн світу. У пресрелізах та довідках і документах, СБ в Україні надає постійні роз’яснення, аналітичні дані та звіти щодо актуальних економічних, соціальних та інвестиційних питань розвитку України. Зокрема серед оновлень є цікаві публікації на тематику оцінки потреб на відновлення та відбудову після війни, або галузеві огляди по українській економіці у динаміці змін. Що є важливим – дані Світового Банку в Україні є динамічними і постійно оновлюються та актуалізуються. Таким чином можна прослідкувати певні явища так, як вони змінювались і на підставі цих даних пропонувати своє обґрунтоване бачення економічних фактів.

Оперативна аналітика по бізнесу: робота із системами економічної розвідки

Ще одне важливе джерело для доступу до економічних даних – це системи так званої “економічної розвідки” або інформаційно-аналітичні системи що застосовується підприємцями та великими компаніями для оцінки контрагентів і їх економічної спроможності, юридичної прозорості системи їх власності. Таких аналітичних систем розроблено декілька і всі вони між собою конкурують. Одна з них – Vkursi – надає безкоштовний доступ для громадських організацій, до яких може бути долучений студент. Якщо громадська організація надасть необхідні дані, сервіс відкриє доступ до повного комерційного акаунту. З таким сервісом студент отримує чимало інструментів для аналізу конкретного сегменту ринку або напрямку діяльності не в узагальнених даних, як це зазвичай є в даних статистики чи аналітиків, а в розрізі конкретної компанії. Таку інформацію у відкритому доступі знайти та систематизувати достатньо складно, а іноді і неможливо.