Міністерство культури вдосконалить процес відбору книжок до дитячих бібліотек

Міністерство культури планує вдосконалити процес відбору книжок до дитячих бібліотек. На разі було створено міжвідомчу робочу групу.

Таке рішення було прийнято після скандалу зі спробою закупити до державних дитячих бібліотек  книжку Марини Ланге «Щоб у 16 не було запізно». Ця книжка розповідає про сексистське виховання дітей. Так, за думкою авторки, дівчинка ніколи не має давати здачі та повинна поводитися так, щоб «хлопцям не хотілось її ображати»; хлопчики ж мають прагнути до успіху та «напрацьовувати чоловічі чесноти».

Соціальні мережі просто вибухнули після новини про те, що подібне видання планується закупити за державний кошт. В результаті видавництво саме відкликало книгу, а Міністерство культури зізналось, що на разі процес відбору книжок до бібліотек недосконалий, тому його треба покращувати.

До складу міжвідомчої групи увійдуть народні депутати, представники громадських організацій, експерти з антидискримінаційного законодавства,  Українського інституту книги, Міністерства освіти й науки, Міністерства охорони здоров’я й Мінкульту та уповноваженої з питань гендерної політики. Їхнє завдання – створити процес таким, щоб враховувати закони про гендерну рівність та збалансовано розвивати молоде покоління.