У Макарові стартував соціальний урбаністичний проєкт «Наше місце»

19.07.2023

17 липня 2023 року. Група дорожньо-будівельних компаній RDS починає соціальний проєкт «Наше місце». Він спрямований на ревіталізацію занедбаних або ушкоджених громадських просторів у малих містах, які постраждали від російсько-українського конфлікту.

Основна мета — вдихнути нове життя в ці громади та сприяти їх демократичному розвитку. Компанія вирішила сфокусувати саме на малих містах та селищах, яким часто приділяють менше уваги та фінансування, як порівняти з обласними центрами та столицею.

«Наше місце» стартує з Макарівською громадою, яка сильно постраждала від російсько-української війни в лютому-березні 2022 року. За оцінками влади, були знищено чи пошкоджено близько половини будівель громади, серед них — приватні та багатоквартирні будинки, інфраструктурні обʼєкти, заклади культури та освіти тощо. Хоча наразі тривають роботи з відновлення житлового фонду в Макарові, громаді все ще бракує громадських місць для якісного проживання та дозвілля.

Читайте також: Географія знищеного українського надбання росіянами: фото зруйнованої інфраструктури

Концепція відновлення Макарівської громади підкреслює важливість Панського парку для місцевих: понад 40 % опитаних підтримують його доброустрій. Хоча зараз парк здебільшого мало використовують, він має значний культурний та соціальний потенціал. Так, тут розташовується Городище (найкраще збережена археологічна памʼятка Київської Русі на Київщині), яке попри значний потенціал та затишність наразі маргіналізоване. Також, парк виходить на річку Здвиж.

Команда «Нашого місця» вирішила сфокусувати зусилля на ділянці цього парку: повернути життя до Городища так званими «мʼякими рішеннями» та влаштувати набережну Панського парку в Макарові. Відновлена локація має забезпечити зручне та різноманітне дозвілля на набережній для різних вікових та соціальних категорій, відродити культурне життя на Городищі та органічно звʼязати ці два місця. Це засвідчує Меморандум про співпрацю між RDS та Макарівською селищною радою.

“Це є перший крок для реалізації амбітного та урбаністично спрямованого проекту за підтримки RDS у нашому селищі, адже громадські місця сприяють формуванню горизонтальних звʼязків, надають можливості з гідністю проводити дозвілля, сприяють розвитку малого бізнесу, збільшують безпечність середовища та поліпшують психоемоційний стан людей.” – коментує Вадим Токар, Макарівський селищний голова.

Читайте також: На Київщині зведуть музей української художниці Марії Примаченко: фото

Щоб забезпечити залучення громади та отримати коректні ввідні дані, команда проєкту «Наше місто» 22 та 25 липня проведе презентацію, толоку та фасилітаційний воркшоп за участю архітекторів та експертів. Ці сесії дадуть можливість мешканцям поділитися своїми прагненнями та проблемами. Засновуючись на думках громади, архітектори створять дизайн майбутньої локації. Будівництво стартує тільки після досягнення повної згоди громади.

“За 18 років досвіду в дорожньо-будівельній справі ми чітко розуміємо, що будувати — значить впевнено дивитися у майбутнє. Війна змінила наші уявлення, внесла корективи в робочі процеси, проте сталими залишаються принципи діяльності RDS, де люди — найбільша цінність. Тому маючи на меті допомагати відбудові нашої країни, група дорожньо-будівельних компаній RDS ініціювала проєкт, зібравши команду з досвідчених архітекторів, урбаністів, дизайнерів та ін. Ми прагнемо відродити життя у містах, невеликих містечках та селах, які постраждали від повномасштабного вторгнення росії.” – зазначає Юрій Шумахер, співзасновник групи дорожньо-будівельних компаній RDS.

Читайте також: Чи варто зберігати стосунки, з яких пішов секс?

Про проєкт:

Проєкт «Наше місце» спрямований на відродження громадських просторів, які були занедбані або постраждали в результаті російсько-української війни. Ми фокусуємося на малих містах та селищах. Разом із командою «Нашого місця» локальна громада створить сучасний простір для спільного користування: від втіленого професійними архітекторами та дизайнерами бачення до спорудження малих форм за допомогою найкращих спеціалістів. Процес дає спільноті змогу налагодити горизонтальні звʼязки, а місце надає можливості з гідністю та комфортом організовувати своє життя поза домом. Проєкт ініціювала і фінансує група компаній RDS.