Girls Code It: 6 дівчат-програмісток, які розробляють корисний софт

Із Австралії, Індії, США та України

16.03.2018

Хочете дізнатися, хто є наймолодшими та найкрутішими програмістками світу? Отже, читайте цей матеріал про неймовірно розумних дівчат, які розробляють дуже корисні мобільні додатки. Одну із них, Софію Петришин, ви зможете послухати на конференції для унікальних підлітків Завтра_2037, яка відбудеться у Львові 31 березня 2018 року за адресою: вул. Старознесенська, 24, FESTrepublic.

Зареєструватися, щоб взяти участь у події, ви можете за ПОСИЛАННЯМ.

Анвіта Віджай, 11 років

Австралія

Коли Анвіті Віджай було 9 років, вона стала наймолодшою учасницею щорічної конференції розробників Apple. А все завдяки двом додаткам для iOS, які дівчинка розробила самостійно. Перший отримав назву Smartkins Animals app. Він допомагає малюкам вивчити назви 100 тварин, а другий — Smartkins Rainbow Colors Flashcards Fun Learning, —  допомагає запам’ятати кольори. У фірмі Apple високо оцінили роботу Анвіти й прийняли її до навчальної програми для молодих розробників із виплатою стипендії.

Аймен Нуржан, 11 років

Казахстан

Минулого року Аймен стала відомою як наймолодша програмістка Казахстану. Тоді 10-річна дівчинка презентувала мобільний додаток-гід для «Експо — 2017», який був орієнтований на відвідувачів цього масштабного заходу та на туристів, які приїхали до Астани. Софт відображав геолокацію павільйонів країн-учасниць міжнародної виставки, містив інформацію про те, як дістатися до того чи іншого павільйону, а також про локації сервісних точок: ресторанів, таксі та автобусів, довідкових бюро й т. ін.

Софія Петришин, 16 років

Україна

Коли львів’янка Софія помітила, що у неї трохи зіпсувався зір, вона порадилась із своїм науковим керівником і вирішила створити електронного «перекладача» для людей із вадами зору. Програма має зчитувати текст з комп`ютера і перекладати його на шрифт Брайля для незрячих і потім передавати його рельєфно на спеціальний пристрій, синхронізований із ПК. Завдяки цьому проекту розробниця отримала перше місце у категорії комп`ютерних наук на конкурсі Intel Techno Україна.

Кав’я Коппарапу, 17 років

Індія

Кав’я створила програму, яка дозволяє діагностувати пошкодження сітківки очей на ранній стадії. Утиліта отримала назву Eyeagnosis. Працює вона таким чином: вам потрібно запустити її, встановити режим для макрозйомки на смартфоні, піднести його якомога ближче до очей і сфотографувати їх. Об’єктив зконцентрує світло від спалахів камери на задній частині очей, завдяки чому буде сфотографовано саме сітківку. Потім додаток проаналізує знімок на основі даних Національного інституту здоров’я США й зробить порівняльний аналіз, після чого видасть результат. Його ви зможете показати лікареві.

Наталі Хемптон, 17 років

США

Рік тому Наталі засмутилася через те, що у її школі підлітки знущалися з однієї дівчини. Вона вирішила допомогти їй, а також багатьом іншим дітям, які піддаються буллінгу. Отже, Наталі розробила додаток під назвою Sit With Us. Встановивши його, користувачі зможуть надсилати запрошення сісти поруч на уроці, чи під час перерви, чи у їдальні тим дітям, яких ображають, або з якими не хочуть спілкуватися інші.

Олександра Рогачова, 24 роки

Україна

У 22 роки Олександра Рогачова з Коломиї заснувала стартап, який пізніше компанія Apple визнала одним з найкращих за результатами 2017 року. Йдеться про мобільний додаток Inkhunter, що дозволяє «приміряти» будь-яке татуювання. За допомогою технологій доповненої реальності зображення татуювання можна «накласти» на власне тіло реальному часі й дізнатися, як ви виглядатимете, якщо зробите справжнє тату. Зараз програма має понад 6 мільйонів шанувальників.

Поспілкуватись із підлітками, які вже сьогодні є засновниками проектів, прибуткових для індустрії креативності та довкілля, ви зможете на всеукраїнській конференції унікальних тінейджерів «Завтра_2037». Зареєструватися, щоб взяти участь у події, ви можете за ПОСИЛАННЯМ.

Купити квиток

— Читайте також: Girls 4 Science: Три дівчини про те, чому вони обрали науку