Якщо хочеш бути володарем свого завтра: 7 опор нового життя від Тетяни Шерман

12.02.2024

Тетяна Шерман, директор з комунікацій та маркетингу Academy DTEK, автор Першої Школи емоційного інтелекту в Україні

У всі часи люди завжди жадали знати, що ж там чекає у майбутньому. Пристрасть до гороскопів, астрологічних, природніх прогнозів була завжди. Хтось віддавася та безмірно вірим цим пророцтвам, а хтось сам творив своє життя. Свідомо чи ні, але хотіли планувати завтра. Й мріяти. Мріяти, лежачи на дивані, чи вмикати відповідальність та впливати – питання вибору. Але володар свого сьогодні та завтра – це роль, до якої ми свідомо дійшли або ні, вважає Тетяна Шерман, директор з комунікацій та маркетингу Academy DTEK, автор Першої Школи емоційного інтелекту в Україні.

Останні роки ми звикли жити в челенджах та викликах. З внутрішнім діалогом та претензією до себе, мовляв – чому лежиш, а не займаєшся спортом. А коли біжиш, знову запитання – чому не розвиваєшся чи не заробляєш гроші і т.д. Ми з’їдаємо себе щохвилини переосмислюючи наше буття. Чи продуктивно це? Навряд чи. Ділюсь практичними рекомендаціями – опорами, які допоможуть побудувати якісно нове майбутнє. Лише за однієї умови – їх потрібно реалізовувати, а не лише прочитати та знати. 

Опора № 1. My guilty pleasure

Це про те, щоб зупинитися та піймати свій «дзен». Заспокоїтись, нікуди не бігти. Усвідомити та відчути точку спокою, рівноваги. Дати собі відверту відповідь – чого справді хочу? Так, на вулиці війна. Та попри це – чого хочу я?! Ваш голод у ментальному сенсі – він про що? За чим ви голодні? За сміхом, за сном, за днями наодинці, за вечірками, довірливими розмовами? Мандрівками? Фліртом? Книгами? Складіть свій «Голодний список». Як не дивно, помічником тут може стати заздрість. Чого вам дуже хочеться та не вистачає? Згадайте, видумайте пристрасті та те, від чого ви отримуєте задоволення. Можливо, в душі ви навіть будете відчувати трохи провини. То нічого. Знайдіть час, щоб зайнятися тим, що робить вас щасливим!

Опора № 2. Правило «Трьох десятків»

Бувають ситуації, коли ми перебуваємо в стані «емоційного захоплення», тобто емоції беруть гору над цінностями та цілями. Як із нього вийти? Уявити себе по черзі в трьох часових відрізках: через 10 годин, 10 місяців і 10 років. Та відповісти на запитання: «Що я думаю про це зараз?». Спробуйте відійти, поглянути на ситуацію зі сторони та, можливо, задати собі більш глибоке запитання: в чому я стала/став сильніше/мудріше?

Опора № 3. Чарівна піраміда

Це місце, де перетинаються навички, захоплення та потреби світу. Без ретельного вивчення своїх здібностей і бажань ви, можливо, ніколи не дізнаєтеся, як найкраще зробити свій внесок у життя суспільства. Напишіть 3 списки – один «що ви вмієте робити, якими навичками володієте?», другий – ваші бажання, а третій – що саме зараз потрібно людям, країні, світові? Проаналізуйте, де ці списки співставляються або ж чого не вистачає?

Опора № 4. Лабораторія майбутнього

Лише ви самі здатні створити своє сміливе бачення. Так от – сфокусуйтесь та візуалізуйте. Мрійте про майбутнє, фантазуйте! Відкрийте нотатки або візьміть ручку і запишіть все, що спадає на думку: “Що я робитиму завтра, через місяць?”, “Що робитиму після війни?”. Фіксуйте навіть дрібниці: як будете гратися з кошеням чи собакою на подвір’ї, підете в улюблену кав’ярню, спортзал.

Опора № 5. Позбудьтесь крадіїв часу

Для початку їх варто проявити та усвідомити. Ваші крадії – це відсутність пріоритетів, недостатня мотивація, нездатність сказати «ні», затяжні наради, незаплановані гості, зайва балаканина на приватні теми, синдром «відкладання» — хто вони? Сьогодні особливий злодій – це залипання в гаджетах (екранний час). Тут потрібен «Інформаційний детокс» – усвідомлене споживанням медіа. Відпишіться від половини груп, інформація дублюється! Знайдіть в ідеалі одне джерело інформації, якому ви довіряєте. Дивіться новини 2 рази на день, увімкніть будильник на новини. Перестаньте забивати голову зайвою інформацією. Цифровий детокс дуже важливий. Ви думаєте, посиджу в соціальних мережах і відпочину – нічого подібного! Ви не відпочиваєте, а навпаки отримуєте інформаційне перенавантаження.

Опора № 6. Припиніть заїдати та запивати

Хочете бути здоровою, щасливою та повною енергії людиною? Займіться спортом та правильним харчуванням. Фізичні навантаження знижують стан тривоги та є чудовою профілактикою стресу – це факт. Вони також впливають досягнення успіху у кар’єрі, оскільки регулярні правильні звички дисциплінують і посилюють силу волі. Пам’ятайте, якщо ви не дбаєте про своє тіло, рано чи пізно постраждають інші сфери вашого життя.

Знайдіть свій вид спорту, він точно є! Той, при якому ви не втомлюєтеся, а кайфуєте. Для підвищення особистої мотивації напишіть 10 пунктів «Що зміниться у моєму житті, коли я почну займатися спортом та правильно харчуватися», розмістіть цей список на холодильнику, зробіть заставкою на комп’ютері. І вперед – виробляти звичку. Протримайтеся хоча б перший місяць, а далі все піде, як по маслу. І так, не шукайте відмовок: друзі, YouTube, інтернет – все вам на допомогу.

Опора № 7. Хто живе в твоїй голові та серці?

І наостанок! Уявіть, якби ви народилися в індіанському племені десь далеко-далеко. То як би ви хотіли, щоб вас називали? Ваше ім’я точно було б дуже поетичне, образне, індивідуальне. Приміром, «вітер, який заколихує дихання лісу», «вогонь, що ніжно спалахую та вічно горить», «небесні сни», «годинник, що зупинився, щоб насолодитись миттю»… Прислухайтесь до себе – і відпустіть фантазію на волю. Придумайте своє індіанське ім’я. Яку нову силу вам дасть це ім’я? Що ви будете вміти робити з таким ім’ям? Чим відрізняєтесь від інших? Яке диво в собі носите? 

Впроваджуйте ці 7 опор в повсякденне життя. Навіть під час війни люди залишаються людьми. Наші глибинні мотиви не змінюються. Ми хочемо мати опори. Хочемо планувати. Хочемо дарувати любов. Тож робімо це з усім завзяттям!

Новини партнерів