Комунікаційна школа лідерок розпочинає роботу в Україні: подробиці

05.08.2023

Проєкт спрямований на посилення жіночого лідерства та підготовку спільноти громадських дипломаток працювати з серпня по листопад.

Для навчання у школі потрібно заповнити анкету за посиланням https://cutt.us/IGTnC та пройти попередній відбір.

Комунікаційну школу лідерок проводить Громадський альянс «Політична дія жінок» та організація «Пакт» за підтримки уряду Канади у партнерстві з Апаратом урядової уповноваженої з питань гендерної політики у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні».

Читайте також: Бізнес під час війни

“Ми маємо намір вишколити когорту лідерок, які посилять громадське, правозахисне, політичне, дипломатичне та волонтерське середовища й ефективно адвокатуватимуть національні інтереси та права жінок в Україні та на міжнародному рівні”, — зазначає голова організації Громадський альянс «Політична дія жінок» Ірина Тишко.

Організатори школи звертають увагу на те, що саме жінки за умов повномасштабної війни та заборони виїзду чоловікам за кордон стали головними амбасадорками України для зовнішнього світу. Варто визнати, що війна створила нові можливості для представництва українок на міжнародній арені, і, ймовірно це історія на роки.

Читайте також: Binance організовує Online Meetup для жінок в Україні

Комунікаційна школа лідерок ставить собі за завдання підвищити видимість різних рольових моделей українських жінок у публічному просторі як України, так і за кордоном через актуалізацію потреби комунікувати про свою діяльність, права та потреби всередині країни та під час міжнародних адвокаційних громадських місій.

“Ми підготуємо лідерок до впевнених та аргументованих комунікацій із закордонною аудиторією в контексті надання підтримки Україні та протидії проросійським наративам”, — підкреслює Ірина Тишко.

Читайте також: В Україні запустили інформаційну кампанію про сексуальне насильство, пов’язане з війною

У межах школи лідерок заплановано провести три 4-денні тренінги за такими напрямами:

Концепція автентичного лідерства для жінок. Учасниці ознайомляться з різними концепціями лідерства, зрозуміють сенс лідерства, зануряться глибше у розуміння концепції автентичного лідерства. Слухачки визначать риси свого лідерства, проведуть його ревізію.

Психологія жіночого лідерства. Учасниці визначать проблеми, що заважають жінкам проявляти себе, віднайдуть ключові особистісні цінності, які щодня мотивують до дій, а опанують практики відновлення ресурсу, опрацюють внутрішні обмежувальні упередження, засвоїть практики самотерапії та самоконтролю.

Читайте також: Vodafone запустив програму стажування для української молоді

Гендерна рівність і недискримінація. Учасниці отримають основоположні знання щодо феміністичного руху, політики гендерної рівності та недискримінації; навчаться відрізняти стереотипи від дискримінації, познайомляться із законодавчим підґрунтям та судовими рішеннями у цій сфері в Україні, а також дізнаються, які існують тактики захисту себе від дискримінації.

Комунікативні практики жіночого лідерства. Це сесія практики — робота над собою, своїм голосом, дикцією та диханням, боротьба зі страхами перед публічними виступами, а також інструменти, які допоможуть впевнено і оперативно реагувати на публічні атаки та дискримінаційні прояви. Учасниці навчаться впевнено триматись перед камерою та під час публічних виступів, контролювати хвилювання за допомогою ефективних технік, взаємодіяти з аудиторією, опанують техніку роботи з запереченнями та жорстку риторику.

Читайте також: Українські роботодавці та освітяни створили безплатні мультимедійні курси з профорієнтації для молоді

Кожного тренінгу буде проведено гостьову лекцію за участі відомих лідерок, які зможуть поділитися своїм досвідом адвокації.