Віденський овочевий оркест: надзвичайна музика, екстравагантні концерти та Книга рекордів Гіннеса

02.04.2024

Музиканти, чий коллектив існує вже 25 років, називають свій стиль Gemüsik: від Gemüse — овоч і Musik — музика. Вони подорожують по всьому світу, дали сотні концертів і навіть мають послідовників у світі експериментального виконання.

Гурт складається з одинадцяти музикантів, звукорежисера, відеооператора та повара. У складі команди крім професійних музикантів є актори, дизайнер, журналіст, письменник і автор текстів. У музикантів завжди з собою два десятки ножів і десяток свердел, адже без них неможливо підготуватися до виступу. Як, власне, і без моркви, баклажанів чи кабачків.

Віденський овочевий оркестр

Віденський овочевий оркестр

Суп із інструментів

Перед кожним концертом музиканти йдуть до супермаркету або на ринок і купують від 70 до 100 кг овочей. А потом протягом декількох годин створюють з них інструменти. Овочеві відходи не викидають, а варять з них суп, яким потім пригощають слухачів.

Власне з супу все і почалося. Засновник оркестру Матіас Мейнхартер навчався тоді у Віденському університеті. Разом з друзями він записався на фестиваль вуличного мистецтва. І одного вечора хлопці обговорювали майбутній виступ на кухні, де готували суп. Звуки нарізання різних корнеплодів і наштовхнули їх на ідею використовувати овочі як музичні інструменти.

Читайте також: Як звучить Україна. Композитор Євген Філатов презентував другу частину унікального музичного альбому

Від ідеї до рекордів

За роки існування оркестру його учасники винайшли понад 150 альтернативних інструментів. Це морквяні блокфлейти, тріскачки з баклажанів і бонго-барабани з селери. А ще труби з цукіні, барабани з гарбуза та багато інших. Звук деяких інструментів покращують спеціальні мікрофони.

Гурт завжди прагнув створити надзвичайні звуки, які могли б знайти відгук у будь-якої аудиторії. Музиканти виконують інтерпретації німецької електронної музики, австрійської групи Radian, а також власні композиції. Усі роботи виконуються виключно наживо. Команда неодноразово гастролювала містами Європі, у США, Китаї та Сінгапурі та скрізь находила зацікавлених слухачів.

Віденський овочевий оркестр випустив чотири музичних альбоми. У 2012 році гурт потрапив до Книги рекордів Гіннеса як коллектив з найбільшою кількістю концертів з овочевими інструментами.

Читайте також: 94 музиканти з 29 країн виконали українську народну пісню «Вербовая дощечка»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram