Як часто після прочитання якоїсь бізнес-літератури чи відвідування будь-яких курсів ви із розпачем констатували: «Я нічого не пам’ятаю»? Звичайно, багато хто з нас потрапляв у подібні ситуації ще зі шкільних часів, коли перед контрольною чи екзаменом все вивітрювалося із голови. Тож у чому справа? Чому ми запам’ятовуємо якісь дрібниці, але не можемо пригадати важливі для нас факти? Спікери TED, — поліглоти, психологи, професори математики, бізнес-тренери, — пояснять, яких заходів треба вжити, щоб пам’ять не підводила вас, навчать іноземних мов та розкриють секрети самомотивації до навчання.
Сила «карти розуму»/The Power of a Mind to Map
Британський психолог Тоні Б’юзен познайомить вас зі своєю методикою запам’ятовування та організації мислення, яка отримала назву «карта розуму». Й, звісно, навчить таку карту складати та користуватися нею.
Як протягом 20 годин навчитися будь-чому/The first 20 hours — how to learn anything
Бізнес-тренер, автор книги «Сам собі MBA» Джош Кауфман розкриє таємниці «швидкого» запам’ятовування великих масивів будь-якої інформації. А навчився він цього у своєї маленької донечки.
Останні новини
- Алла Горська: українська художниця, яка була вбита режимом СРСР
- Свобода, страх чи проблеми зі здоров’ям? Що означає політ уві сні?
- «Жіночі студії»: в Україні стартував новий феміністичний проєкт
- Короткий зміст: з’явився подкаст про книги без страхів та табу
- Арттерапія вдома: проста вправа від психологині Новости на главной
Хочете краще вчитися? Розпочніть із «карти розуму»/Want to learn better? Start mind mapping
Доктор наук, математикиня Хазель Вагнер усе життя вчиться, саме тому й має ступені Ph.D., MBA, CMC, захищену докторську дисертацію, чотири написані власноруч бізнес-книги. І все це вона встигла, виховуючи трьох дітей. Як їй це вдалося? Секрет у «карті розуму», яку Хайзель складає усе життя.
Як малювати, щоб запам’ятати більше/How to draw to remember more
Дуже часто під час якихось тренінгів чи лекцій ми, медитуючи, щось малюємо у блокнотах. Так от Грем Шоу радить використовувати цю звичку собі на користь. Він навчить малювати так, щоб запам’ятовувати якнайбільше інформації.
Пам’ять без обмежень/A Memory Without Limits
Професорка Джуліана Маццоні досліджує властивості пам’яті вже багато років, і вона впевнена, що людська пам’ять не має кордонів. Джуліана навчить вас її не обмежувати.
Вчіться вчитися/Learning how to learn
Барбара Оуклі, докторка філософії, професорка Університету Окленда досліджує складні взаємозв’язки між фукціональністю людського мозку та соціальною поведінкою. Вона доведе, що одне впливає на інше та розповість, як під час навчання будь-чому бути найефективнішим.
Як вивчити будь-що протягом 30 днів/How To Learn Anything In 30 Days
Коннор Грумс за місяць став атлетом. І написав книгу про це. Потім протягом місяця він вивчив іспанську мову. І знову написав книгу про це. Він переконаний, що 30 діб вистачить, щоб оволодіти будь-якими навичками на високому рівні. Як? Слухайте лекцію Коннора!
Як легко вивчити будь-яку мову/How to learn any language easily
Поліглот та лінгвіст Метью Юулден підкаже декілька простих вправ, які допоможуть вам вивчити будь-яку іноземну мову. А ще у своєму спічі він розвінчує популярні міфи про складність мислити іншою мовою.
Створення двомовного розуму/Creating bilingual minds
Докторка наук Наджа Ферджан Рамірес досліджує поведінку немовлят та дітей віком до трьох років. Вона помітила, що діти легко засвоюють дві мови одночасно. То чому цю властивість ми втрачаємо із віком? Наджа допоможе її віднайти, розповівши про свою методику.
Як стати майстром запам’ятовування/How to become a memory master
Ідріз Зогай знає у чому секрет суперпам’яті. Він полягає у покращенні наших власних спогадів. Але тренуватися вам доведеться кожного дня.
П’ять технік, що навчать говорити будь-якою мовою/5 techniques to speak any language
Сід Ефромович — гіперполіглот. Він розробив п’ять технік засвоєння будь-якої розмовної мови. Отже, відкладіть підручника — краще послухайте Сіда.
Психологія самомотивації/The psychology of self-motivation
Звичайно, на навчання будь-чому треба бути мотивованим. Професор, директор Центру прикладних систем поведінки факультету психології Політехнічного університету Віргінії Скотт Геллер пояснить крок за кроком як мотивувати себе самотужки.