«Тримай спину!». Лікарі Медичного центру Берсенєва дбають про неврологічне здоров’я українців під час війни

24.04.2024

Нещодавно провідні фахівці відомого Медичного центру Берсенєва влаштували круглий стіл з провідними українськими ЗМІ. Інформаційним приводом для зустрічі стало занепокоєння лікарів-невропатологів станом здоров’я більшості українців.

Постійна напруга в умовах сьогодення вивела на перший план неврологічні негаразди, адже війна посилює стрес і провокує загострення недуг. Найпоширеніші з них — біль у голові та спині, безсоння, панічні атаки тощо.

На варті здоров’я українців

За даними багатьох досліджень, за останні два роки майже 50% українців стали значно менше дбати про своє здоров’я. А деякі взагалі звели цей аспект життя нанівець. За статистикою, найбільшою групою, що припинила піклуватися про своє здоров’я, стали люди віком 25-35 років. Це найдіяльніша та перспективна категорія громадян для майбутнього України. Саме тому фахівці Медичного центру Берсенєва вирішили привернути увагу до цієї глобальної проблеми.

Медичний центр Берсенєва

Керівниця Медичного центру Анна Плавенчук на зустрічі з представниками ЗМІ

Невропатологи центру повернулися до активної роботи через місяць після початку війни. Адже кількість пацієнтів з неврологічними розладами суттєво збільшилася, а можливість отримати кваліфіковану допомогу значно скоротилася. І сьогодні, через затяжну війну ситуація з неврологічними розладами українців не тільки не покращується, а й стає критичною.

«Наше основне завдання — зробити усе можливе для відчуття комфорту й позитивного результату в лікуванні для кожного. Наші пацієнти приводять на консультацію своїх дітей, а потім онуків. І ми вже відчуваємо у клініці певний зв’язок поколінь. Отже ми не тільки працюємо, а й продовжуємо вдосконалюватись», — розповіла Анна Плавенчук, яка вже 18 років є керівником Центру й хранителькою спадщини лікаря Берсенєва.

Метамерний метод лікаря Берсенєва

У межах круглого столу відбулася й бесіда представників ЗМІ з заслуженим лікарем України Володимиром Андрійовичем Берсенєвим. Винахідник метамерного методу лікування й автор понад ста медичних книг знає все про проблеми спини та природу болю.

Володимир Андрійович Берсенєв

Володимир Андрійович Берсенєв, заслужений лікар України. Фото: doctorbersenev.ua

«Спочатку методика включала голкотерапію, але досвід і спостереження спонукали мене доповнити її ще й використанням медикаментів. Так народилася метамерна рефлексотерапія. Кожна точка має кардинальне значення, це рефлекторне поле. Плюс сам препарат має свою нейротрофічну дію, тобто покращує функцію та харчування нервової клітини. Таким чином, основні процеси — сенсорні (біль, оніміння), рефлекторні (тонус м’язів, судин, проток), трофічні (живлення тканин) — у проблемній зоні нормалізуються. Усього існує 33 метамери, тобто 33 території у тілі людини з кожного боку, на які ми можемо впливати залежно від скарг та захворювання людини», — розповів лікар.

медичний апарат

Медичний центр Берсенєва

Клініка, як і Інститут проблем болю, були започатковані Берсенєвим Володимиром Андрійовичем у 1995 році. Два окремі підрозділи надавали медичну допомогу дітям та дорослим.

 

Медичний центр Берсенєва

Дитяче відділення Медичного центру Берсенєва. Фото: doctorbersenev.ua

Медичний центр постійно вдосконалювався, колектив зростав, впроваджувалися нові технології для надання медичної допомоги. І в 2012 році один з найвидатніших невропатологів України вирішив створити єдиний медичний центр. Так, у центрі Києва поблизу Львівської площі відкрився новий Медичний центр Берсенєва за адресою: вул. Бульварно-Кудрявська, 10-Б. Наступного року Медичному центру Берсенєва виповниться 30 років.

Читайте також: За 3000 км по домогу. Українські лікарі врятували 4-річну дівчинку з Північної Ірландії

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram