Як тренування впливають на життя у скрутні часи? Пояснюють фітнес-експерти hiitworks

01.03.2024

В умовах постійного стресу складно змусити себе ходити на тренування. Проте експерти мережі фітнес-студій hiitworks запевняють, що змушувати себе не потрібно. Варто відвідувати такі тренування, які стануть гармонійною частиною життя та опорою в складні часи. Тоді вийде займатися без примусу та з радістю.

Підтримка ментального здоровʼя

Тренування здатні навести лад у думках і емоціях. Емоційний хаос розхитує нас, але корисні рутини допомагають впоратися. Річ у тому, що в умовах невизначеності важливо повертати собі відчуття контролю, хоча б у малих справах. Адже розум любить контроль і рутину. Таким чином, ми можемо опанувати бурхливі емоції.

Тренування надають таку можливість. Якщо займатися за чітким графіком, приділяти увагу диханню та контролю мʼязів, це допомагає стабілізувати емоційний стан.

Спробуйте заняття з TRX та йоги. Вправи на петлях TRX навчають тіло балансу та контролю кожного мʼязу. Під час йоги багато уваги приділяється не лише роботі мʼязів, а й диханню. А дихальні практики досить дієві проти стресу.

Безпечний розвиток

Тренування можуть асоціюватися з примусом, коли підібрані неправильно. Розповсюджена помилка — стартувати зі складних тривалих занять та швидко кидати, адже таке навантаження не приносить задоволення. Заняття довше години лише виснажують організм, тому не варто займатися довго. Варто займатися регулярно. Саме під час відновлення між регулярними тренуваннями зміцнюється імунітет, ендокринна система, суглоби та мʼязи.

Наприклад, у hiitworks заняття тривають 45 хвилин. Вправи чергуються з етапами відпочинку. Навантаження спрямоване на зміцнення постави, розвиток серцево-судинної й дихальної систем, зміцнення мʼязів у різноманітному русі. Таким чином, тіло отримує оздоровчий імпульс без перевиснаження.

Тренер контролює техніку кожного в групі та адаптує навантаження під рівень підготовки. У hiitworks тренування проводяться в невеликих групах, щоб нікого не оминути увагою. 

Здорове оточення та допомога

Якщо навантаження підібране правильно, тоді відчутна користь не лише для тіла, а й для мозку. Заняття стимулюють нейромедіатори, так звані «гормони щастя»: дофамін, ендорфін, серотонін. Завдяки цьому після тренувань зʼявляється відчуття задоволення. 

Ще один гормональний ефект, властивий саме груповим тренуванням — виділення окситоцину. Цей нейромедіатор відповідає за відчуття комфорту, безпеки й довіри. В результаті заняття в групі допомагають знизити тривогу та знайти підтримку.

Мʼякий старт

Щоб стартувати правильно, варто спробувати фітнес-тестування. Це зустріч із тренером, де він дізнається про ваш спосіб життя, вимірює склад тіла, показники гнучкості, сили й витривалості. Це дозволяє виключити вправи, що можуть травмувати, та підібрати найефективніші.

Не варто починати з рекордів, краще стартувати мʼяко та уважно спостерігати за своїм станом. Якщо після заняття підвищується настрій і зʼявляється енергія для дій, то скоріше за все, вам захочеться відвідати тренування вдруге. А далі — продовжувати шлях до мети та повертати опори в своє життя за будь-яких умов.