Аріанна Хаффінгтон: «Хочете бути успішними? Спіть!»

Поради головної редакторки Huffington Post, як бути успішним без шкоди здоров'ю.

29.03.2024

Одного разу Аріанна Хаффінгтон, співзасновниця і головна редакторка Huffington Post Media Group, настільки виснажила свої сили хронічним недосипанням і перепрацюванням, що з нею трапився нещасний випадок: вона впала, зламала вилицю і пошкодила око. Тепер Аріанна наполягає на тому, що в нашому розумінні успіх не повинен асоціюватися з вигоранням і втратою здоров’я.

Обидві книжки Хаффінгтон «Видихлі» та «Революція сну. Як змінювати своє життя ніч за ніччю» говорять про те, що успіх — дещо більше за гроші та владу, а життя не варто перетворювати на виснажливий марафон. Зокрема, остання її книжка говорить про сучасну «кризу сну», спричинену перевантаженістю нашого життя технологіями та постійною метушнею. Але ж добре виконувати роботу може тільки людина, сповнена сил і енергії, виспана і відпочила. Як це зробити практично? Ось підказки Аріанни.

Читайте також: Як сон впливає на психічне здоров’я та як позбутися безсоння

Поганий сон

Сон — не відпочинок, а проблема

Ми вже й забули, що достатній сон — це так само природно для нашого тіла, як дихати повітрям. Хронічний недосип спричиняє порушення пам’яті, уваги та може призвести до плачевних наслідків. А для цього достатньо регулярно спати менш як сім годин на добу. Багато хто каже, що просто не може «відключити мізки» ввечері й не може заснути. Це, звісно, напряму пов’язано з тим, що ми отримуємо надто багато інформації впродовж дня, маємо справу з купою девайсів і стежимо за десятками процесів. Але навіть і без гаджетів люди — а це в нашій природі — часто думають і прокручують ситуації наперед. А ще ми ж, виявляється, не все зробили з наміченого списку. І ось ми лежимо в ліжку і думаємо: треба завтра зробити те й те, і мізки, дійсно, не відключаються. У мене перед ліжком висить табличка з цитатою Ральфа Емерсона: «Завершуй кожен день і закривай його… Ти зробив усе, що зробив, і помилки теж, тож забудь усе, бо завтра — новий день. Ти почнеш його бадьорим і спокійним, і твій настрій не зіпсують твої колишні побоювання«.

Як розслабитися?

Ми не тільки розучилися розслаблятися, відпочинок навіть став чимось непростимо ганебним: тільки ледарі скачуть і веселяться, валяються на сонці, а гідна людина завжди працює, у неї немає часу на ці дурниці. Або: «На тому світі відіспимося». Тобто сон — це доля лузерів, які нічого в житті не доб’ються.

Зате я знаю ціну, яку ми платимо за вигорання, і тепер я не любитель, я — професіонал сну. У мене є прийоми, які працюють, але все дуже індивідуально.

Візуалізація

Наприклад, я уявляю собі спокійну гладь озера. Думки й занепокоєння — як каміння в озері. Від них ідуть кола то там, то тут, але все рідше, поверхня води знову стає як дзеркало. Проблема — це камінь, який потонув в озері, я більше про неї не думаю.

Читайте також: Червоні прапорці хронічного стресу: на що потрібно звернути увагу

Усвідомлене дихання

Я починаю спеціально дихати повільно, животом. Так мої думки заспокоюються, м’язи розслабляються.

Ритуал переходу до сну

Найголовніше для мене — це нова звичка, ритуал переходу до сну. По-перше, я вимикаю всі мої електронні девайси і навіть прибираю їх зі спальні. Потім я приймаю гарячу ванну з морською сіллю при світлі свічок. Далі — одяг для сну має бути саме спеціальним для сну: піжама або нічна сорочка, ніяких старих штанів і футболок — такий одяг посилає суперечливі сигнали нашому мозку. Потім я можу випити чашку ромашкового або лавандового чаю і почитати звичайну паперову книжку: вірші, романи й взагалі, що завгодно, не пов’язане з роботою.

Що робити якщо прокидаєшся серед ночі?

Я вважаю, що в цьому випадку медитація — найкращий засіб. Якщо я не можу заснути, прокинувшись серед ночі, я заспокоюю себе, кажучи, що навіть Далай-лама вважає за краще медитувати вночі й що для мене настав сприятливий момент. Дві або три години медитації дають мені відпочинок і прибирають стрес, плюс — я сповнююся почуттям вдячності. Ви можете користуватися музикою або голосовим супроводом для медитації.

Що говорять СЕО про сон?

Такі СЕО, як Джефф Безос і Сатья Наделла, публічно висловлюються про те, що для досягнення найвищої ефективності, потрібно спати вісім годин на добу. А в компанії Aetna, СЕО Марк Бертоліні взагалі заснував премію від $25 до $300, яку може отримати співробітник за щонайменше 7-годинний сон протягом 20 днів.

У нас в офісі Huffington Post є кімната відпочинку, призначена для сну, — ми першими в Нью-Йорку запровадили таке нововведення 2011 року, і дуже багато хто поставився до цього скептично. Але результати були такі, що тепер кімнати для сну є по всьому світу, і навіть у таких офісах, як Ben & Jerry’s, Zappos і Nike. Ціна недосипу і вигорання занадто висока для бізнесу в термінах падіння креативності, вартості медобслуговування. Загальна ціна недосипу працівників, наприклад, для всієї американської економіки становить $63 мільярди на рік через відсутність працівників (коли від недосипу вони хворіють) або «віртуальну присутність» (вони на робочому місці, але нічого не в змозі виробити).

Думаю, що жінки більше за чоловіків страждають від цього фальшивого культу недосипу: «не спи — більше встигнеш». Адже їм потрібно встигнути не тільки на роботі, а й удома. Тому тим жінкам, які обіймають керівні посади, потрібно терміново реорганізовувати робочі місця, їхній розпорядок і додаткові заходи, спрямовані на достатній відпочинок для співробітників і співробітниць.

Джерело: huffingtonpost.com

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram