10 YouTube-лекцій для школярів, закоханих у фізику та космос

Українською мовою

10 YouTube-лекцій для школярів, закоханих у фізику та космос
02.10.2017

Ця добірка буде корисною не лише для дітей, а й для батьків та вчителів, які можуть зробити із нудних уроків справжнє свято. Ми зібрали найцікавіші анімаційні лекції від освітніх YouTube-каналів, що допоможуть зрозуміти фізику та астрономію або закохають дітей у ці науки ще більше.

З чого складаєтья Всесвіт

Коли діти починають вивчати фізику та хімію, вони отримують відповідь на це найважливіше питання та дізнаються, що атоми навколо вас існують вже мільярди років, і більшість з них утворилася у ядрах зірок. Вчений Денніс Вайлдфоґел розповість глядачам захоплюючу історію довгої подорожі цих атомів від Великого вибуху до молекул, з яких складаємося і ми з вами, і наша планета, і космос.

Чому Сонячна система пласка

Думаємо, що навіть дорослі не знали цього факту, але це дійско так і є. Яким чином вона стала такою? Чи є у цьому сенсі наша зоряна система унікальною? На ці питання дає відповіді анімація від каналу MinutePhysics впродовж хвилини.

Що таке карликова планета

Карликові планети багато в чому схожі на звичайні, але свою назву вони отримали не просто так. У чому ж різниця, дізнайтеся за 60 секунд.

Справжня наука про паралельні всесвіти

За шість хвилин ви дізнаєтеся буквально все про сучасні теорії паралельних всесвітів та про мультивсесвіт. А також у лекції: як треба класифікувати паралельні світи та що воно таке «теорія струн».

Що всередині чорної діри?

Що таке чорна діра? Що таке горизонт подій? Чи можна потрапити, а потім вибратися із чорної діри? Що знаходиться у неї всередині? На усі ці запитання ви отримаєте відповіді у цьому анімаційному відео від астрономів Royal Museums Greenwich.

Ейнштейн і спеціальна теорія відносності

Коли Енштейн опублікував спеціальну теорію відносності, багато хто із вчених обурився, мовляв, він не пояснив, якими є принципи її дії в неінерційних системах відліку та на гравітаційні сили. Отже Енштейнові згодом довелося публікувати загальну теорію відносності. Але у цьому відео розповідається лише про першу.

Чи зможемо ми вижити в тривалій космічній подорожі

Тривала подорож в космосі для організму людини не минає безслідно: в невагомості сповільнюється ріст м’язів і кісток, а високі дози радіації призводять до незворотних мутацій. Отже коли ми прагнемо космічних польотів для пересічних громадян, перед нами постає важливе запитання: якщо ми вийдемо на орбіту, то чи зможемо адаптуватися до екстремальних умов космосу? Відповіді є у леції TED-Ed.

Незрушимий об’єкт проти нестримної сили. Що переможе?

Тут з точки зору елементарної фізики описується, що трапиться коли незрушимий об’єкт зустрінеться із нестримною силою. Вибух? Вбух? Або нічого?

Космічні камені

Існує багато назв, пов’язаних із космічними каменями. Тож яка між ними різниця? Приєднуйтесь до Грінвічської Королівської обсерваторії, щоб з’ясувати це. Астрономи також розкажуть, як космічні камені допомагають вченим досліджувати нашу планету.

Як ми знаємо, скільки років Сонцю?

Який вік Сонця? Якм чином ми вирахували вік Сонця? На скільки ще вистачить йому «палива» до того, як воно поглине внутрішні планети під час свого розширення? На усі ці запитання ви отримаєте відповіді у цьому чудовому відео від астрономів Royal Museums Greenwich.

— Читайте також: Погляд з майбутнього: 10 підлітків про те, якою має стати шкільна освіта

Новини партнерів