Для школярів та вчителів: 5 ресурсів, які зроблять уроки цікавими

Віртуальна реальність, мобільні додатки, YouTube-канали замість крейди та дошки

31.07.2018

Онлайн-навчання — найдоступніша форма вивчення того, що тебе цікавить. І якщо наше покоління почало проходити онлайн-курси вже після здобуття вищої освіти, то сучасні діти мають змогу вчитися за допомогою цікавих програм та інтернет-курсів вже з перших класів. І ця можливість, безперечно, є великою перевагою, адже навчатися сьогодні можна дуже цікаво й цим варто скористатися, а не просто витрачати час, аби заповнити табель.

Зазначу, що наступні програми зацікавлять не лише школярів, а й вчителів та батьків, бо сучасні технологічні можливості диктують свої умови, коли ера «крейди і дошки» виглядає як атавізм. І якщо комп’ютери та планшети діти дуже полюбляють, то важливо показати їм, що вони можуть бути не тільки споживачами розважальних програм, а й самі щось створювати, вивчати будь-який предмет. Сучасні навчальні програми дають такі можливості, про які людям раніше і не снилося. Відкриваючи для своїх учнів чи власних дітей ці ресурси, ми показуємо зручний спосіб навчатися і отримувати потрібні знання.

Студія коду

На сайт можна зайти з облікових записів на Google+, Facebook, Microsoft або створити обліковий запис, ввівши адресу електронної скриньки. Тут є курси для дітей від 4-6 років, які тільки навчились читати, до 18-річних студентів. Наприклад, на першому курсі діти навчаються створювати власну гру або історію, якою зможуть поділитися з іншими.

Другий курс, розрахований на учнів 2-5 класів, пропонує розв’язування задач із розробки інтерактивних ігор та історій, а також способів, як ними поділитися з іншими.

На третьому-четвертому курсах для 5-8 класів навчають, як розв’язувати задачі підвищеної складності та комбінувати поняття при розв’язуванні цих завдань.

Кожна тема курсу має план уроку для її подачі в класі. Також тут можна знайти курси суто для вчителів англійською мовою, які пройшли більше 72 тисячі педагогів з цілого світу. Створення ігор, лабіринтів, картин, більше 20-ти уроків різної тематики і складності для проведення Години Коду — це все є у вільному доступі українською мовою.

  • Ресурс: code.org
  • Аудиторія: школярі, вчителі
  • Предмети для вивчення: основи інформатики, програмування
  • Необхідне обладнання: комп’ютер, інтернет

Khan Academy

Якщо говорити про англомовний ресурс цієї міжнародної освітньої мережі, то курси розраховані на аудиторію вчителів, батьків та учнів від шкільного садка до вищої школи. Зареєструватися на платформі можна зі своєї електронної пошти, Facebook- чи Google-акаунта, щоб стежити за власним прогресом. Інший варіант — просто заходити на сайт і переглядати відео. Обравши потрібний рівень складності (початкова, середня, вища школа), можна вибрати й предмети, які хочеться попрактикувати. Платформа налічує понад 2 тисячі відеоуроків на різні теми.

Україномовна версія Khan Academy значно менша і містить матеріали з основ математики, алгебри, тригонометрії та геометрії. Відеоуроки розбиті в окремі групи, що досить зручно для орієнтування. Цей ресурс — дуже гарний допоміжний засіб  для батьків, і для вчителів з наочним поясненням тем з математики. Самостійно тут навчатися школярам, які освоїли комп’ютер, також дуже зручно. 

  • Ресурси: uk.khanacademy.org; youtube.com
  • Аудиторія: школярі, вчителі, батьки
  • Предмети для вивчення: математика, (мистецтво та гуманітарні науки, природничі науки, економіка та фінанси, програмування — англ. мовою)
  • Необхідне обладнання: комп’ютер, інтернет

РЛ Физика

Учитель з Одеси Павло Віктор записав близько 500 уроків з фізики для поглибленого вивчення предмета у школах. Зараз канал має 22 тисячі підписників. Курс складається з відео, записаних під час уроків, які вчитель протягом трьох років транслював в прямому ефірі на YouTube.

Відео посортовані за темами і доступні безкоштовно. Для учнів 7-8 класів уроки виокремлено у списки, тому користувачам зорієнтуватись на каналі досить просто. Для молодших класів спочатку записали тільки вибрані теми, а поглиблений курс з фізики повністю виклали для 9-11 класів. Зараз перелік відео для 7-8 класів доповнюється та оновлюється. Під відео можна залишати питання, коментарі, щоб отримувати відповіді від учителя. Такий онлайн-формат навчання дає переваги тим, хто навчається дистанційно.

Відео переглядають не тільки школярі, а й вчителі, які готуються до уроків, студенти, які хочуть пригадати шкільний курс з фізики і будь-хто, хто цікавиться фізичними явищами та процесами. Тут є аудиторія з різних країн світу.

  • Ресурс: youtube.com
  • Аудиторія: школярі, вчителі, батьки
  • Предмети для вивчення: поглиблене вивчення фізики для 7-11 класів
  • Необхідне обладнання: комп’ютер з підключенням до інтернету

Google Expeditions

Google Expeditions гарний приклад VR-інструмента для навчання. Цей додаток можна завантажити з App Store безкоштовно, ще й з українською локалізацією. Програма дає змогу вирушати самому, або ж приєднуватися, до віртуальної поїздки, зупинитись поруч з історичними пам’ятками, пірнати під водою з акулами чи наблизитись до зірок у космосі.

Віртуальну подорож може здійснювати клас, а вчитель — керувати групою чи кількома групами «дослідників» і показувати цікаві пам’ятки, місця на цьому шляху за допомогою 3D-картинок і розворотів на 360°. Експедиції можна завантажувати на пристрій керівника і запускати для пристроїв учнів, підключених до Wi-Fi. З телефонів експедицію можна переглядати за допомогою Google Cardboard, а на планшеті можна використати режим 2D «магічне вікно».

  • Ресурс: itunes.apple.com
  • Аудиторія: школярі, вчителі, батьки
  • Предмети для вивчення: 200 експедицій у різні точки світу
  • Необхідне обладнання: iPhone, iPad або iPod touch, інтернет, Google Cardboard

mozaBook

Комплексне рішення для освіти EdPro Education Kit, — з’явилося в Україні у 2017 році. Це інтерактивна панель в комплекті з навчальною програмою на 24-х мовах, включно з українською. Вчитель може створювати авторський контент і користуватися величезною базою готового матеріалу: понад 1000 3D-презентацій, 1162 відео, 5303 фото, 120 інструментів. Один прилад EdPro поєднує функціонал комп’ютера, дошки, проектора та колонок. Отже, якщо такий девайс є у школі, то варто скористатися програмою mozaBook, яка працює на ОС Windows 10. Також mozaBook можна встановити на комп’ютер або завантажити додаток на планшет.

Те, що відразу вражає, — 3D-моделі, які дають можливість побачити фізичні процеси, будову хімічного елемента чи тіла людини, історичні експонати чи певну частину світу у тривимірному вигляді й прослухати про це інформацію на різних мовах. А з допомогою своїх мобільних телефонів учні ще й можуть віртуально досліджувати 3D-моделі.

В цій програмі учитель може створити віртуальний клас і приєднати планшети учнів до свого ПК за допомогою Wi-Fi. Це дасть змогу бачити, хто з учнів підключився до класної роботи, а також отримувати знімки екранів усіх в класі, щоб спостерігати за виконанням завдань. На мобільні пристрої школярів учителі можуть відправляти сторінки підручників, ілюстрації, домашні завдання, відео тощо. Зі свого комп’ютера педагог зможе відстежувати і перевіряти результати учнів. Система повідомляє учнів про нові домашні завдання, які можна виконати і надіслати назад своєму вчителю.

Програма платна. Різні коди активації дозволяють вибрати найзручніший варіант навчання — вдома чи в класі. Тому найкраще завантажити безкоштовну 30-денну демонстраційну версію і випробувати на власному досвіді можливості програми.

  • Ресурс: mozaweb.com/mozabook
  • Аудиторія: школярі, вчителі, батьки
  • Предмети для вивчення: усі шкільні дисципліни
  • Необхідне обладнання: комп’ютер, інтерактивна панель, планшети
— Читайте також: Хоумскулинг: 3 достижения и 3 лайфхака по итогам года

Новини партнерів