Ваша дитина не дуже уважна у школі, багато хвилюється, приходить зі школи нервова і втомлена, а деколи свариться з однокласниками і навіть з вчителями? Можливо, прийшов час звернути увагу на сімейний сніданок.
Чому снідати важливо
За даними ВООЗ, здоров’я людини на 70% залежить від того, що і як вона їсть. Саме сніданок дієтологи вважають найголовнішим прийомом їжі. При цьому від 10 до 30% школярів не мають регулярних сніданків, а серед дорослих ця цифра сягає 60%. Не поснідати зранку… здавалося б, така дрібниця. Але відсутність здорового сніданку з часом може призвести до серцево-судинних, онкологічних захворювань та діабету. Це на сьогодні головні причини смертності в Україні.
Американські та європейські дослідження підтверджують, що повноцінний сніданок допомагає дітям бути більш уважними на уроках, мати вищу мотивацію до навчання, бути більш спокійними та врівноваженими. Доведений довгостроковий результат, що пов’язаний з систематичним ранковим прийомом їжі, — вища успішність у шкільних дисциплінах. Але головне те, що діти, яких з наймолодшого віку батьки привчили снідати, виростають більш здоровими. Вони з більшою ймовірністю матимуть нормальну масу тіла та менше хворітимуть.
План здорового життя
З чого ж почати, якщо хочете, щоб діти виросли здоровими і успішними? (До речі, всі правила можна також адаптувати і для працюючих батьків).
1. Плануйте сніданок з вечора. Так набагато менше шансів, що ви його пропустите. Хоча б подумки згадайте, які продукти є в наявності, і що з них можна швидко і просто приготувати. Натхнення можна пошукати за тегами #МійСуперСніданок2018 та #МійСуперСніданок.
Останні новини
- Алла Горська: українська художниця, яка була вбита режимом СРСР
- Свобода, страх чи проблеми зі здоров’ям? Що означає політ уві сні?
- «Жіночі студії»: в Україні стартував новий феміністичний проєкт
- Короткий зміст: з’явився подкаст про книги без страхів та табу
- Арттерапія вдома: проста вправа від психологині Новости на главной
2. Зарезервуйте час на сніданок. Дуже часто діти просто не встигають поснідати, тому варто поставити будильник на 20 хвилин раніше, щоб дати дітям і дорослим можливість якісно пережувати їжу, а не перехоплювати на ходу. Процес харчування для здоров’я є не менш важливим, ніж сама їжа.
3. Не їжте багато на ніч. Дитина зранку не буде відчувати голод, якщо добре повечеряла перед сном. Дорослим бажано повечеряти хоча б за 3 години до сну, а дітям – за 2. При цьому вечерю краще робити не дуже калорійною (якщо ви гарно поснідали і пообідали, то спокуси наїстися на ніч виникати не повинно). Перед сном можна дозволити стакан молока або кефіру, або білий йогурт з ложечкою меду, але без наповнювачів і додатків у вигляді печива та ін.
4. Снідайте усією родиною. Це деколи важко організувати, але під час наших шкільних заходів від проекту «Здорове харчування для дітей» я постійно чую, як важливо для дітей їсти разом з батьками. Це момент, який вони згадують з радістю, як щось особливе і приємне. Разом з тим, важливо підійти до цього питання відповідально і налаштуватися на позитив, щоб там не було (впало, розлили, розбили, не хоче щось їсти…). Адже емоційний фон під час їжі теж сильно впливає на фізіологічні процеси в організмі.
5. Беріть участь у челенджі від освітнього проекту «Здорове харчування для дітей» #МійСуперСніданок2018, щоб покращити своє здоров’я разом з багатьма іншими родинами та підтримати нашу роботу (освітні заходи для шкіл).